Náklady na studia neustále rostou, ve Velké Británii však tento trend nejspíše zajde ještě dále. Tamní vláda chce totiž donutit rodiče středoškolských studentů k tomu, aby do svých domácností povinně zavedli internetové připojení. Jako hlavní argument zástupci návrhu předkládají skutečnost, že rozdíl mezi výsledky studia bohatých a chudších žáků činí až deset procent.
Podle deníku The Guardian samozřejmě vláda nechce nutit rodiče k pořízení internetu za současných podmínek. Britský ministr školství, Jim Knight, údajně jedná se společnostmi jako Microsoft, Virgin či British Telecom, a požaduje po nich zlevnění služeb a produktů pro dané situace. Není to tak dávno, co vládní organizace Becta varovala školy před praktikami Microsoftu a doporučovala nespolupracovat s ním.
Kromě hledání informací a studijních materiálů má být pomocí internetu zaveden i komplexní školský systém, který v menší míře můžeme vídat i na současných českých školách. Rodiče budou moci kontrolovat prospěch a docházku studenta a docházet by mělo k interakci všech zúčastněných stran (rodič - škola - žák - kantor).
Vláda tímto krokem chce docílit nejen vyšší míry vzdělanosti, ale i toho, že bude internet a vše k němu potřebné patřit mezi standardní školní vybavení, stejně jako se dnes za samozřejmé považuje například pravítko či sešit. Postupem času má být systém zaveden i do základních škol.
Zdroj: The Guardian