Internet | Bezpečnost | Hacking

Britové za šest sekund zjistí údaje ke kreditce

Britové za šest sekund zjistí údaje ke kreditce

Máte v peněžence platební kartu Visa? Tak to zbystřete, výzkumníci ze skotské Newcastle University totiž přišli na způsob (PDF), jak na základě známého čísla karty dohledat další klíčové informace jako platnost a kontrolní CVC kód. Trvá jim to všehovšudy šest sekund, a přitom se nejedná o žádný sofistikovaný hacking a cracking v pravém slova smyslu.

Jak je to tedy možné? Karty Visa (na rozdíl třeba od Mastercardu) podle akademiků nemají tak silnou kontrolu na podezřelé chování.

Když byste na nějaké platební bráně zkoušeli různé kombinace stále dokola, systém to velmi brzy zjistí a zablokuje vás. Jenže jinak tomu bude v případě, pokud budete tyto kombinace zkoušet napříč různými platebními bránami.

V tom je vtip a bezpečnostní slabina. Visa to nepozná, čili když takovou kontrolu provede nějaký automat třeba s pomocí dvaceti různých platebních bran, má mnohem více zkušebních pokusů, než bude odhalen. A hypotetický útočník má o to více šancí, aby se trefil. Výzkumníkům z Newcastlu se to podařilo za zmíněných šest sekund.

Sama karetní asociace Visa považuje tento útok za natolik exotický, že mu zpočátku nevěnovala příliš pozornosti, přestože se bezpečnostní experti domnívají, že tuto slabinu skutečně zneužila jistá skupina útočníků, která získala karetní údaje dvaceti tisíc kreditek britského Teska.

Vyjádření karetní asociace Visa

Výzkum nebere v úvahu množství úrovní ochrany před zneužitím, které v rámci platebního systému existují. Aby bylo možné realizovat transakci v reálném světě, musí být každá z nich funkční. Cílem Visy je udržovat míru podvodných transakcí na minimu, a proto úzce spolupracuje s vydavateli a přijímateli karet na tom, aby bylo velmi obtížné ilegálně získat a zneužít data držitelů karet. Vydavatelům karet pak poskytujeme veškerá data potřebná pro informované rozhodnutí, co se týče míry rizika transakcí. Stejně tak samozřejmě existují kroky, prostřednictvím kterých mohou obchodníci a vydavatelé karet zmařit pokusy o zneužití karet za použití hrubé síly. Pro spotřebitele je nejdůležitější vědět, že i v případě, kdy dojde ke zneužití čísla platební karty, jsou její držitelé chráněni před případnou odpovědností vyplývající z dané transakce.

Visa také nabízí zabezpečení pomocí služby Verified by Visa (na základě standardu 3DSecure), která zajišťuje větší bezpečí transakcí uskutečněných on-line. Nedávno byla oznámena nová specifikace 3DSecure 2.0 a Visa nyní aktivně pracuje na začlenění jejích bezpečnostních předností do Verified by Visa. Pokud se obchodník rozhodne nevyužít službu Verified by Visa pro transakce bez fyzické přítomnosti platební karty, pravděpodobnost podvodu se tím velmi zvyšuje.

Visa vítá snahy odborníků a akademiků identifikovat slabá místa platebního systému. Spolu s naším interním monitoringem a testováním to napomáhá jak společnosti Visa, tak platebnímu průmyslu obecně učinit platby ještě bezpečnějšími.

Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa pro Českou republiku a Slovensko

Diskuze (13) Další článek: Více než polovina českých domén používá zabezpečení DNSSEC, trvalo to devět let

Témata článku: Internet, Bezpečnost, Hacking, Transakce, Platební brána, Platební peněženka, Držitel, CVC, Hypotetický útočník, Údaj, Newcastle, Jistá skupina, Nová specifikace, Bezpečnostní slabina, Visa, Platební karta, Karetní asociace, Marcel Gajdoš, Akademik, Sofistikovaný hack, Zmar, Brit, Slabina, Kredit, Hack


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor