Bitcoin začíná inspirovat IT: Microsoft spustil Blockchain as a Service.

Názory k článku

dolph1888  |  06. 04. 2016 10:50  |  Microsoft Windows 10 Chrome 49.0.2623.110

Staré pořekadlo, vše špatné je k něčemu dobré. Nu, a zase se potvrdilo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (8)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Mises  |  06. 04. 2016 23:07  |  Microsoft Windows 8.1 Chrome 49.0.2623.87

Klasické frakční banky sice blockchain mohou používat, ale k čemu to bude?
Budete někdo mít dobrovolně na svém počítači zrcadlenu nějakou terrabajtovou databázi komerčky, rajfky, či přímo ČNB? Proč?Možná to JIM sníží náklady, ale NÁM to nic nepřinese.
Stále půjde o měnu, jejíž množství si komerční banky i centrální banka (500 natištěných miliard na intervence jen v loňském roce) můžou libovolně zvyšovat. Stále půjde o státně monopolní měnu, ve které neexistuje bankovní tajemství, jen riziko (hyper)inflace a měnové reformy.Bitcoin má jednu hlavní nevýhodu, zásadní problém. A ten problém se jmenuje Greshamův zákon, který říká, že špatné peníze vytlačují z oběhu ty dobré. Protože lidé přednostně platí těmi penězi, kterých si váží méně. Tedy penězi, jejichž hodnota v čase klesá či mají jiné nevýhody. Naopak kvalitní peníze, u kterých jde předpokládat minimálně uchování hodnoty, ty každý "syslí" a do oběhu nepouští.Možná vám také prababička vyprávěla, jak okolo roku 1910 ve svém obchodě ráda přijímala platby v mincích (tehdy zlatých a stříbrných) a do oběhu naopak přednostně pouštěla jejich papírové "ekvivalenty". Za 6 let jí realita dala velmi silně za pravdu. A dnes ta její kovová stokoruna má hodnotu 30.000 dnešních Kč, tedy 300x vyšší! Koruna znehodnotila 300x za 100 let!
Nebo dolar třeba z roku 1932. 20ti dolar byla unce zlata. Dnes je unce zlata za 1200 USD. A to jednoduše proto, že těch dolarů od té doby tolikrát přibylo. To se ani zlatu, ani stříbru, natož bitcoinu, nestane.A tak dokud je ještě někdo ochoten prodat svoje zboží či služby za koruny či dolary, byl by člověk, který vlastní i zlato či bitcoin blázen, kdyby zaplatil zlatem či bitcoinem a ne kusem papíru, kterého si vláda a banky tisknou vagony ročně.Bitcoin tak neobíhá, stejně jako zlato. A toto bude trvat do té doby, dokud bitcoin k oběhu nezíská nějaký důvod. Co jím může být?1) Hyperinflace papírových peněz (každý pokus o nekrytou měnu v historii skončil hyperinflací! a nekrytou měnu svět má relativně krátce, od 1971, někde i od později - Švýcarsko). Pak vám nikdo nic neprodá ani za kufr korun či dolarů a budete muset chca nechca vytáhnout něco jiného2) Jiná stání "pobídka" pro používání bitcoinu. Například zavedení záporných sazeb a zrušení hotovosti (což je jen otázkou času). Když pak budete chtít zaplatit instalatérovi, on bude mít jen 2 možnosti - převodem/kartou (a vše zdanit), nebo bitcoinem a se slevou (jako dnes, když platíte hotově a nechcete doklad - ale to již nepůjde). Nebo když si budete chtít koupit něco a nezanechat o tom stopu (pleny proti pomočování, gumovou pannu s třemi tělesnými otvory, marihuanu, prostitutku, úplatek, nebo třeba i obraz, o kterém nechcete, aby erár věděl, že ho máte). Nic z toho (a mnohé další způsoby užití hotovosti) nezmizí jen proto, že si byrokrat usmyslí hotovost zrušit. Lidé budou hledat alternativu.Přeci jen dávám přednost těm kovům, ale i nějaká rozšířená či technologicky vychytaná kryptoměna stojí za úvahu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Cobra99  |  07. 04. 2016 17:05  |  Macintosh OS X AppleMAC-Safari 5.0

Nechápem, prečo ľudia neprejdú z BTC na LTC keďže má BTC za sebou množstvo chýb a škandálov.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů