Binokulární digitál: Pentax Digibino DB200

Pentax (http://www.pentax.com) ohlásil nový binokulární digitální fotoaparát DIGIBINO DB200. Jedná se o následníka světově prvního digitálního binokulárního fotoaparátu Pentax DB100. Je ideální pro ornitology, turisty, sportovní fanoušky a kohokoliv, kdo chce elektronicky zachytit obraz, který je normálně vidět v dalekohledu nebo divadelním kukátku. Tento model má 1/2,7" CCD s 1,34 miliónem pixelů. Podporuje rozlišení 1280x960 a 640x480 bodů; používá paměťové karty SecureDigital.

Fotoaparát disponuje sedminásobným optickým zoomem, 250mm ohniskovou vzdáleností a dvojnásobným digitálním zoomem. Ostatní vlastnosti jsou shodné s předchozím modelem DB100: expozice 1/8000-1/30s, minimální expoziční vzdálenost je 2 metry. Obrázky jsou ukládány ve formátu JPEG. DigiBino nabízí vyvážení bílé, takže přirozený rozsah barev bude zachován za použití různých druhů světla. Fotoaparát nedisponuje možností zaznamenávat videosekvence, ale umožňuje alespoň rychlou expozici deseti snímků v 5 sekundách a dále je možné nahrávat 8 sekundové hlasové poznámky ke každému snímku.

Klepněte pro větší obrázek

Napájení obstarávají dva lithiové nebo niklhydridové akumulátory typu AA (tzv. tužkové články). Je také možno použít 3V lithiovou baterii typu CR-V3, která má stejnou velikost, jako dva články typu AA.
Model podporuje rozhraní USB a má video-out výstup, který umožňuje prohlížet fotografie na TV. Velikost je 127x69x44mm, hmotnost 270g.

Výrobce uvádí spolupráci s Windows98SE/Me/2000 a XP; Macintosh Mac OS 9.0 a 10.2 s QuickTime 4.0 a vyšším.

Měl by být v prodeji po 22. srpnu 2003 za cenu 253 dolarů.

Diskuze (5) Další článek: Klíčoví zákazníci a péče o ně

Témata článku: Video, QuickTime, Pentax, Shodná barva, Zoom dalekohledy, Lithiová baterie


Určitě si přečtěte

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

** Vyzkoušeli jsme rychlé externí SSD Samsung T5 ** Externí SSD je lepší než flešky i velké plotnové disky, většímu rozšíření doposud bránila především cena ** Samsung T5 zvládne i chytré šifrování a připojení k mobilu

David Polesný | 27

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

** Strojové učení v posledních deseti letech dokázalo divy ** Používáme ho dnes každý den nejen ve vyhledávači ** A přesto se člověku nepřibližuje ani náznakem

Jakub Čížek | 59

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku