Bill Gates je už pojedenácté nejbohatším mužem světa

Majetek v hodnotě 48 miliard dolarů, o dvě miliardy více než před rokem, stačí Billu Gatesovi k pohodlnému zajištění pozice nejbohatšího člověka v USA a na celé Zemi. Žebříček nejbohatších Američanů sestavovaný časopisem Forbes v letošním vydání obsahuje jména 313 dolarových miliardářů, mezi kterými je několik velkých postav IT průmyslu. Druhé místo patří finančníkovi Warrenu Buffetovi, třetí pozici ale drží spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen s 20 miliardami, což je o dvě méně než před rokem. Paul Allen ze svých peněz provozuje muzeum Science Fiction a další peníze vydal na projekt letu do kosmu SpaceShipOne.

Michael Dell potom obsadil devátou pozici s majetkem v hodnotě 12,2 miliardy dolarů. Na krk mu dýchá Larry Ellison šéf Oracle, jehož majetek poklesl o více než čtyři miliardy na 13.7 miliardy. Nově do žebříčku patří také zakladatelé Google, kteří se po vstupu Google na burzu stali majiteli akcií v hodnotě 4 miliardy pro oba, což stačí na sdílenou 43. příčku. O kousek výše, na 38. pozici je ještě Jeff Bezos z Amazonu.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (34) Další článek: Po SPAMu přichází SPIT

Témata článku: Google, Bill Gates, IT Osobnosti, Pozice, Svět, Nejbohatší muž, Michael Dell, Bezos, Muž, Forbes, M/s, Allen, Pozice šéfa, Paul, Dolarový miliardář


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně