Baan Update: potvrzení změn

Koncem června se v Mödlingu, městské části Vídně uskutečnilo setkání zástupců střední a jižní Evropy Baanu s novináři při příležitosti prodeje Baanu SSA Global Technologies.

K nejvýznamnějším hostům setkání patřili výkonný ředitel pro Rakousko a střední Evropu dr. Ernst Hofer, viceprezident Baanu pro marketing Ernie Eichenbaum a výkonná viceprezidentka Baanu Susan Heystee. Nechyběli ani zástupci zemí ČR (společnost Gemma Systems - výhradní zástupce Baanu v ČR), SR, Maďarska, Polska, Rakouska a Turecka. Novinářskou obec z České republiky zastupovalo Centrum pro výzkum informačních systémů - odborná sekce ČSSI a partner vydavatelství Computer Press v oblasti systémové integrace.

O nejdůležitějších změnách a budoucím vývoji informovala Susan Heystee. Podle ní dojde k úplnému začlenění Baanu do portfolia SSA GT do 12 měsíců od jeho prodeje, který byl ukončen již na začátku června 2003. Dosavadní strategie Baanu by neměla doznat výraznějších změn. SSA GT bude Baan prosazovat jako klíčovou aplikaci pro evropské podniky a dále se bude snažit o jeho prosazení na perspektivních asijských trzích. Další produkty SSA GT budou orientovány spíše na trh Severní Ameriky. SSA GT se bude snažit po konsolidaci svého produktového portfolia o dlouhodobé udržení pozice světové jedničky v oblasti podnikových informačních systémů pro výrobní firmy.

O společnosti Baan

Baan je již více jak 25 let celosvětově úspěšným dodavatelem informačních systémů. Zaměřuje se na vývoj a dodávky řešení pro průmyslové podniky, zejména pak pro oblast diskrétní výroby v elektronickém, automobilovém, vojenském a leteckém průmyslu. V současné době má více než 6 500 zákazníků.

V posledních třech letech Baan významně investoval do podnikových řešení nabízejících služby tzv. třetí generace Enterprise Backbone známé pod označním "Gemini". Gemini bude představen na světové konferenci uživatelů ve Spojených státech, Evropě a také zahájí svoji působnost v Asii v první polovině roku 2004. V posledním čtvrtletí roku 2002 Baan získal 52 nových zákazníků. Podle výzkumů Dataquest-IDC jsou zákazníci Baanu dlouhodobě velmi spokojeni s nabízenými produkty i úrovní poskytovaných služeb.

O společnosti SSA Global Technologies

SSA GT je významným poskytovatelem podnikových řešení nejen pro plánování a řízení procesní i diskrétní výroby, ale také pro řízení služeb, dodavatelsko-odběratelských vztahů a státních institucí. Příjmy společnosti dosahují 600 mil. dolarů z čehož 160 mil. dolarů tvoří licenční poplatky z výrobních podniků.

S 16 500 zákazníky patří SSA GT k největším dodavatelům ve svém oboru. Klíčem k úspěchu bude dokončení spojení s Baanem, které udělá ze společnosti na trhu středně velkých a výrobních firem světovou jedničku.

Autorem článku je Zuzana Holočiová.

Článek byl převzat z CVIS.cz.

Váš názor Další článek: TechEd 2003: SQL Server Yukon

Témata článku: Gemini, Potvrzení, Gemma, Asijský trh, Rakousko, Pot, Letecký průmysl, Střední příjem, Jednička, Zuzana


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji