Autor viru Blaster byl odsouzen

Dopadený autor viru Blaster, 19 letý mladík Jeffrey Lee Parson, byl dnes v noci odsouzen k 18 měsícům vězení. Přitom maximální trest za jeho prohřešek mohl dosáhnout až 37 měsíců ve vězení. Hlavním důvodem pro menší trest byly duševní problémy odsouzeného.

Po propuštění bude muset Parson odpracovat ještě 100 hodin veřejně prospěšných prací. Parson u soudu přiznal, že udělal obrovskou chybu a poškodil kromě Microsoftu také mnoho nevinných lidí.

Odsouzený mladík se již dříve angažoval v několika internetových útocích, především útoky typu Denial of Service na stránky MPAA a RIAA. Parker upravil zdrojový kód viru tak, aby získal tajně online přístup k napadeným počítačům. Podle žalobce infikovala Parkerova verze viru 48 tisíc počítačů a způsobila škodu za více než milion dolarů.

Blaster měl také v jeden okamžik z napadených počítačů zaútočit na web Microsoftu. K tomu ale nedošlo, protože Microsoft o útoku věděl a dočasně zrušil web, na který měl útok směřovat. Autor původní verze viru Blaster nebyl nikdy dopaden.

Zdroj: ABC News

Diskuze (27) Další článek: Evropská komise zvažuje další pokutu pro Microsoft

Témata článku: Microsoft, ABC News, ODS, Abc, Parker, Autor


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu