Hardware | Statistiky

Asie začíná mít problém s elektroodpadem. Jeden člověk ho ročně vyprodukuje 20 kg

Asie začíná mít problém s elektroodpadem. Jeden člověk ho ročně vyprodukuje 20 kg

Pokud si již nyní myslíte, že kultura rychlé výměny chytrých zařízení a jiných elektronických zařízení má negativní dopad na životní prostředí, věřte, že bude hůř. Univerzita OSN tento týden vydala zprávu, která se věnuje elektroodpadu ve východní Asii a která přišla s alarmujícím zjištěním – množství elektroodpadu v této oblasti rapidně stoupá, a to takovým způsobem, že se v něm lidé skoro brodí.

Jen mezi lety 2010 a 2015 vzrostlo v této oblasti množství elektroodpadu o 63 procent na 12,3 milionů tun. Nejvíce k tomu přispěly země jako je Čína, Singapur, Tchaj-wan a Hong Kong.

Nejvíce odpadu vyprodukuje ročně obyvatel Hong Kongu – 21,7 kg. Následuje průměrný Singapuřan a obyvatel Tchaj-wanu s 19 kg. Nejméně elektroodpadu v této oblasti vyprodukují Vietnam, Kambodža a Filipíny.

Proč ten rapidní nárůst? Podle zprávy je důvodem vrůstající střední třída v těchto zemích. Lidé se jednoduše mají čím dál lépe, jsou bohatší a tím pádem mají možností nakupovat elektroniku. Také to podporuje fakt, že životnost současné elektroniky není nijak závratná.

Další problém, který přispívá k tvorbě ohromných skládek s elektroodpadem, je ten, že lidé nevědí jak se podobného odpadu zbavovat, a že vyhodit jej do běžného koše není vhodné. Města také často nemají potřebná sběrná nebo recyklační místa, takže i člověk, který se chtěl zachovat zodpovědně, to má poměrně komplikované.

Diskuze (17) Další článek: Byli rytíři násilničtí psychopati?

Témata článku: Hardware, Statistiky, Problém, Životní prostředí, Jaderný odpad, Kong, Elektroodpad, Běžný obyvatel, Hong Kong, Kambodža, Člověk, Filipíny, Asie, Negativní dopad, Kultura, Jed, Nový vynález, Elektro


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF