Hardware | Statistiky

Asie začíná mít problém s elektroodpadem. Jeden člověk ho ročně vyprodukuje 20 kg

Asie začíná mít problém s elektroodpadem. Jeden člověk ho ročně vyprodukuje 20 kg

Pokud si již nyní myslíte, že kultura rychlé výměny chytrých zařízení a jiných elektronických zařízení má negativní dopad na životní prostředí, věřte, že bude hůř. Univerzita OSN tento týden vydala zprávu, která se věnuje elektroodpadu ve východní Asii a která přišla s alarmujícím zjištěním – množství elektroodpadu v této oblasti rapidně stoupá, a to takovým způsobem, že se v něm lidé skoro brodí.

Jen mezi lety 2010 a 2015 vzrostlo v této oblasti množství elektroodpadu o 63 procent na 12,3 milionů tun. Nejvíce k tomu přispěly země jako je Čína, Singapur, Tchaj-wan a Hong Kong.

Nejvíce odpadu vyprodukuje ročně obyvatel Hong Kongu – 21,7 kg. Následuje průměrný Singapuřan a obyvatel Tchaj-wanu s 19 kg. Nejméně elektroodpadu v této oblasti vyprodukují Vietnam, Kambodža a Filipíny.

Proč ten rapidní nárůst? Podle zprávy je důvodem vrůstající střední třída v těchto zemích. Lidé se jednoduše mají čím dál lépe, jsou bohatší a tím pádem mají možností nakupovat elektroniku. Také to podporuje fakt, že životnost současné elektroniky není nijak závratná.

Další problém, který přispívá k tvorbě ohromných skládek s elektroodpadem, je ten, že lidé nevědí jak se podobného odpadu zbavovat, a že vyhodit jej do běžného koše není vhodné. Města také často nemají potřebná sběrná nebo recyklační místa, takže i člověk, který se chtěl zachovat zodpovědně, to má poměrně komplikované.

Diskuze (17) Další článek: Byli rytíři násilničtí psychopati?

Témata článku: Hardware, Statistiky, Negativní dopad, Jed, Filipíny, Běžný obyvatel, Životní prostředí, Hong Kong, Kong, Elektroodpad, Jaderný odpad, Asie, Elektro, Nový vynález, Člověk, Kultura, Problém, Kambodža


Určitě si přečtěte

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor