Věda | Umělá inteligence | Apple

Apple se začne veřejně chlubit svým výzkumem umělé inteligence. Doposud si nechával tajemství jen pro sebe

Zatímco v ostatních oblastech si klíčové technologické společnosti svoje know-how opatrně střeží, na poli A.I. se v posledních letech široce otevřely světu a publikují pro akademickou komunitu (i konkurenci) ovoce svého výzkumu. Není to jen hojně citovaný Google, ale také Microsoft, IBM a mnozí další.

Nyní tento tábor rozšíří ještě jeden hráč, který byl přitom vždy hodně skoupý na slovo – Apple.

Šéf výzkumu A.I. v Applu Russ Salachutnikov podle Business Insideru oznámil, že nyní jeho specialisté a spolupracující akademici rozesetí na mnoha univerzitách začnou stejně jako ostatní publikovat, kam se ve svém výzkumu dostali.

Otevřenost na poli výzkumu umělé inteligence je opravdu veliká a nabízí se otázka proč. Akademická sféra volá po otevřenosti už roky a to hlavně proto, že je A.I. přeci jen trošku jinou a společensky citlivější oblastí výzkumu. Dalším důvodem ale může být i to, že si možná hráči nejsou úplně jistí, jakým směrem by se měla umělá inteligence vyvíjet. Díky otevřenosti se tak mohou navzájem inspirovat, protože všichni nakonec stejně dělají totéž.

Z praktického hlediska však má otevřenost pro korporaci i jednu zjevnou nevýhodu. Pokud ostatní vědí, na čem pracují akademické týmy Applu, mohou je snáze přetáhnout pod svá vlastní křídla.

Diskuze (31) Další článek: 17 expertek Microsoftu předpovědělo rok 2027. Splní se alespoň něco?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,