Apple se soudí o značku Unix

V poslední době se okolo Unixu, potažmo Linuxu, odehrává snad víc právních sporů než okolo Microsoftu. Je tu miliardová žaloba SCO na IBM, ale SCO zastrašuje i firemní uživatele Linuxu. Free Software Foundation vyšetřuje Linksys zda jejich 54 Mbit/s bezdrátový přístupový bod neobsahuje části kódu z Linuxu a nově se objevil i spor ohledně ochranné známky Unix a Apple. Na tuto obchodní značku má právo společnost The Open Group.

Apple podle vyjádření The Open Group ve svých materiálech používá spojení „postaven na unixových základech - Unix Based“ čímž zneužívá značku. Za registraci umožňující používání značky Unix může The Open Group požadovat ročně až 110 000 USD. Tato částka není pro Apple významná, ale na obranu podal protižalobou, kde žádá soud o zneplatnění ochranné známky Unix, neboť se dnes jedná již o obecné označení.

Zdroj: CNET

Diskuze (26) Další článek: Recenze Minolta DiMAGE F300 – velké překvapení v malé krabičce

Témata článku: Apple, Soudy, APP, Unix, Obecné označení, Soud


Určitě si přečtěte

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

** Čínské letectvo vyvíjí záhadnou raketu typu vzduch-vzduch ** Mysteriózní zbraň nese označení PL-XX ** Jde o raketu vzduch-vzduch s velmi dalekým doletem

Stanislav Mihulka | 13

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 89

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů