Apple | macOS

Apple se nevěnuje Mac App Storu a proto vznikla alternativa. Setapp nabízí 60 aplikací za měsíční předplatné

Uživatelům počítačů s macOS přibyla další možnost, jak instalovat aplikace. Kromě běžného stažení z webu a instalace z Mac App Store přibyla také aplikace Setapp. Její vývojáři si účtují měsíčně 10 dolarů výměnou za neomezené používaní aplikací z katalogu. Ten jich prozatím obsahuje asi 60, postupně by však měly přibývat i další.

Setapp stejně jako Mac App Store slouží jako platforma pro distribuci – pokud odtud uživatel aplikaci nainstaluje, bude ji moci používat běžným způsobem včetně in-app nákupů. V katalogu prozatím najdeme utility jako RapidWeaver, CleanMyMac, Ulysses, Blogo, CodeRunner, Pixa, Focused, iMazing, Marked, Screens, Pagico nebo iStat Menus. Tvůrci věří, že by měla nabídka v budoucnu čítat alespoň tři stovky aplikací.

Instalované aplikace se integrují do systému jako při běžném stažení, navíc jsou přehledně organizovány do knihovny v rámci Finderu. Nainstalované i ty v katalogu lze prohledávat v rámci Spotlightu nebo je hledat v miniaplikaci na systémové liště.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace dostupné prostřednictvím Setapp se plně integrují do Finderu

Tvůrci Setapp slibují zapojeným vývojářům stabilní příjem, nicméně přesný způsob jeho distribuce není znám. Na webu slibují 70 % pro vývojáře podle toho, jak uživatelé konkrétní aplikaci používají. Jak ale budou tuto veličinu měřit, není úplně jasné – v nabídce najdeme aplikace, které jsou připraveny spíše na jedno použití a na druhé straně utility, které mohou běžet na pozadí neustále.

Přečtěte si také:

Diskuze (25) Další článek: Lineage OS se probouzí k životu. Pohrobek CyanogenModu rozšiřuje řadu podporovaných telefonů

Témata článku: Apple, Operační systémy, macOS, Předplatné, Měsíční předplatné, Set, Sto, Ulysses, Uživatel počítačů, APP, Finder, Mac, Přední vývojář, Welcome, Spotlight, NAB, Běžný způsob, Alternativa

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky