Apple | Automobily

Apple oficiálně přiznal, že vyvíjí automaticky řízený automobil, chce rovné podmínky

Apple oficiálně přiznal, že vyvíjí automaticky řízený automobil, chce rovné podmínky

Apple poslal oficiální dopis americkému národnímu úřadu pro dálniční bezpečnost, ve kterém žádá o rovné podmínky pro tradiční výrobce automobilů a nově příchozí. Pro Apple jde o nezvykle otevřený přístup. Navíc ve vyjádření pro Financial Times mluvčí Apple potvrdil aktivity v oblasti dopravy, strojového učení a autonomních systémů.

To, že Apple pracuje na automobilu, není žádná novinka. Informace prosakují už několik let a během té doby se stihlo několikrát vyměnit vedení a nedávno byl celý projekt odložen na neurčito.

Podle neoficiálních informací Apple projekt vlastního automobilu zatím zastavil a soustředí se především na software pro automobil. Aktuálně zveřejněným dopisem si ale současně nechává nohu ve dveřích a chce, aby se na něj v budoucích úvahách nezapomínalo.

V rámci dopisu se také přimlouvá za zveřejňování záznamů z havárií a jiných hraničních situací, díky kterým se mohou učit i ostatní konkurenti. V souladu s tradicemi Applu ale zdůrazňuje nutnou ochranu soukromí, která by měla trvale zůstat prioritou.

Toto „přiznání“ Applu nic zásadního neodhaluje. Apple mluví jen o strojovém učení a autonomních systémech v dopravě. Zatím má ale v tomto oboru jednu z posledních pozic. Náskok Tesly a Google se přitom s každým jejich auty ujetým kilometrem stále zvětšuje.

Zdroj: Electrek

Diskuze (10) Další článek: Jourová: Facebook, Twitter a Microsoft jsou pomalí při mazání hate speech

Témata článku: Apple, Umělá inteligence, Automobily, Strojové učení, Electrek, Automobil, Automobile, Řízený automobil, Autonomní systém, Ujetý kilometr, Národní úřad, Hardwarový expert, NHTSA, Auto značky, APP, Oficiální dopis, Řízení, Budoucí automobil


Určitě si přečtěte

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 64

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

** Představíme vám sedm nejvýkonnějších jaderných elektráren ** Srovnáme je s Temelínem, Dukovany a největší solární farmou ** Naznačíme, kde tkví hlavní výhody tohoto zdroje elektřiny

Karel Kilián | 115Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB