Apple nejspíše chystá vlastní kancelářský balík, žaluje ThinkSecret

Žaloby, které společnost Apple podala kvůli únikům informací a snaze ochránit společnost před nepravdivými zprávami o chystaných produktech, potvrzují, že řada zveřejněných informací, například ta o velice levném iMacu, mají reálný základ. Po první vlně žalob na neznámé pachatele Apple žaluje vydavatele internetového časopisu ThinkSecret, který se přesnými informacemi o chystaných produktech Apple proslavil.

Nejnověji se hovoří o tom, že Apple chystá vlastní balík kancelářských aplikací pod názvem iWork. Apple zároveň žádá o přidělení značek iWokr a iWorks jako obchodních značek (trademark). Společnost IGG Software, která vyvíjela aplikaci s názvem iWork, přitom právě přejmenovala svůj produkt na iBiz. Podle serveru ThinkSecret by měl kancelářský balík obsahovat aplikaci Keynote pro tvorbu prezentací a nový textový editor, který by se měl jmenovat Pages (Stránky). I u iWork předpokládá ThinkSecret uvedení na konferenci MacWorld, která se koná příští týden v San Franciscu.

Pokud Apple sáhne k vydání vlastního kancelářského balíku, bude zajímavé sledovat reakci společnosti Microsoft, která dodává svůj kancelářský balík Office i pro Mac OS X a vyvíjí pro platformu Apple i další produkty jako je Windows Media Player, na druhou stranu po uvedení Mac OS X s webovým prohlížečem Safari došlo k ukončení vývoje Internet Exploreru pro počítače Apple.

Zdroj: News.com

Diskuze (14) Další článek: AMD varuje před podezřele levnými procesory

Témata článku: Apple, Kancelář, Přesná informace, Kancelářský balík, Balík, Kancelářské aplikace, VLA, Reálný základ, Neznámá aplikace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu