Apple Music překonala další důležitý milník v počtu předplatitelů, Apple ale spokojený není

Eddy Cue z Applu, který má mimo jiné na starost řízení hudebních služeb, se rozpovídal o Apple Music na Recode Media Conference. Upozornil na důležitý milník v počtu předplatitelů a také přiblížil strategii Applu v získávání exkluzivního obsahu.

Apple Musíc si nyní předplácí přes 20 milionů uživatelů – tato hranice byla překonána v prosinci loňského roku a od té doby několik desítek či nižších stovek tisíc předplatitelů přibylo. To je polovina počtu předplatitelů, který oznámilo Spotify loni v září. Tady už se dá ale předpokládat, že jich od té doby přibylo výrazně víc a jejich počet bude kolem 42 milionů.

Klepněte pro větší obrázek
Apple Music v rámci desktopových iTunes

Nicméně Apple celkem logicky není s pozicí dvojky, navíc s velkým odstupem, příliš spokojený. Eddy Cue připomněl, že si za hudební služby formou předplatného platí asi 100 milionů uživatelů a pouze pětina z nich zamířila k Applu. V silách a možnostech společnosti je přitom mnohem více – především pokud přihlédneme k počtu prodaných zařízení s iOS, kde je Apple Music dostupná v rámci předinstalované aplikace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
jedním z exkluzivních autorů pro Apple Music je raper Drake

V době, kdy Apple Music odstartovala, bylo považováno za důležité kritérium pro jednotlivé streamovací služby exkluzivní obsah. Ostatně díky tomu mohla vzniknout služba Tidal. Jenže Cue nyní vysvětluje, že je to spíše promo pro samotné hudebníky než dlouhodobá záležitost pro streamovací službu. Té exkluzivní obsah běžného typu, kdy je nová deska po dobu několika týdnů streamována v jedné službě nové uživatele přinést nemůže.

Pokud se tedy Apple rozhodne pro užší spolupráci s některým z umělců, pak to musí být na dlouhodobé bázi. Zatím se mu to daří s rapery Chance the Rapper a Drake.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto vypadá Apple Music jako aplikace v iOS

Mohlo by vás zajímat:

Témata článku: Apple, Hudba, filmy, seriály, Tidal, iTunes, Apple Music, Spotify, Důležitý milník, Důl, Chance, Recode, Music, Nová deska, Velký odstup, Milník, Rapper, Drake, Platící uživatel

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 229

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 24

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje