Apple | Hudba, filmy, seriály

Apple Music překonala další důležitý milník v počtu předplatitelů, Apple ale spokojený není

Eddy Cue z Applu, který má mimo jiné na starost řízení hudebních služeb, se rozpovídal o Apple Music na Recode Media Conference. Upozornil na důležitý milník v počtu předplatitelů a také přiblížil strategii Applu v získávání exkluzivního obsahu.

Apple Musíc si nyní předplácí přes 20 milionů uživatelů – tato hranice byla překonána v prosinci loňského roku a od té doby několik desítek či nižších stovek tisíc předplatitelů přibylo. To je polovina počtu předplatitelů, který oznámilo Spotify loni v září. Tady už se dá ale předpokládat, že jich od té doby přibylo výrazně víc a jejich počet bude kolem 42 milionů.

Klepněte pro větší obrázek
Apple Music v rámci desktopových iTunes

Nicméně Apple celkem logicky není s pozicí dvojky, navíc s velkým odstupem, příliš spokojený. Eddy Cue připomněl, že si za hudební služby formou předplatného platí asi 100 milionů uživatelů a pouze pětina z nich zamířila k Applu. V silách a možnostech společnosti je přitom mnohem více – především pokud přihlédneme k počtu prodaných zařízení s iOS, kde je Apple Music dostupná v rámci předinstalované aplikace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
jedním z exkluzivních autorů pro Apple Music je raper Drake

V době, kdy Apple Music odstartovala, bylo považováno za důležité kritérium pro jednotlivé streamovací služby exkluzivní obsah. Ostatně díky tomu mohla vzniknout služba Tidal. Jenže Cue nyní vysvětluje, že je to spíše promo pro samotné hudebníky než dlouhodobá záležitost pro streamovací službu. Té exkluzivní obsah běžného typu, kdy je nová deska po dobu několika týdnů streamována v jedné službě nové uživatele přinést nemůže.

Pokud se tedy Apple rozhodne pro užší spolupráci s některým z umělců, pak to musí být na dlouhodobé bázi. Zatím se mu to daří s rapery Chance the Rapper a Drake.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto vypadá Apple Music jako aplikace v iOS

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze (64) Další článek: Samořídící létající elektromobily nejsou sci-fi. V Dubaji začnou létat už od července

Témata článku: Apple, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Tidal, iTunes, Apple Music, Drake, Exkluzivní obsah, Kritérium, Music, Platící uživatel, APP, Milník, Recode, Nová deska, Důležité kritérium, Důležitý milník, Rapper, Apple M, Velký odstup, Důl, Nen, Chance, Apple watch na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF