Apple chce v iTunes nabízet filmy dva týdny po premiéře v kinech. Jedná s největšími studii

Apple chce v iTunes nabízet filmy dva týdny po premiéře v kinech. Jedná s největšími studii

Apple hledá nové cesty, jak konkurovat platformám jako je Netflix či Amazon Video a jednou z cest mají být exkluzivní dohody s distributory. Již nyní se v iTunes objevují filmy s několikadenním předstihem před vydáním na DVD či Blu ray, Apple ale chce víc. Do iTunes by mohly zamířit filmy, které se stále promítají v kinech.

Do jednání se podle webu Bloomberg zapojila studia Warner Bros, Universal Pictures a 21st Century Fox. Na iTunes by měly filmy zamířit 2 týdny po jejich premiéře v kinech a samozřejmě budou dostupné za vyšší cenu než v případě běžných filmů. Taktéž nebude možný jejich nákup, ale pouze zapůjčení. To znamená, že je uživateli film zpřístupněn na 48 hodin, přičemž na spuštění přehrávání má měsíc.

Studia samozřejmě budou tlačit na cenu za půjčovné, která by vykompenzovala návštěvu kina několika diváků najednou. Podle Bloombergu se tak jedná o cenovém rozpětí za půjčení exkluzivní novinky mezi 25 a 50 dolary. U nás by to mohlo znamenat cenu 700 až 1 400 korun. Nutno podotknout, že se cena lístku do kina ve Spojených státech pohybuje kolem 15-20 dolary.

Diskuze (11) Další článek: Vadí vám princip udavačství u EET? U softwaru už přitom funguje dávno, využívá ho BSA

Témata článku: Apple, Hudba, filmy, seriály, iTunes, Bloomberg, Movie Studio, Warner Bros, IT, Bloomberg.com, Amazon Video, Pictures, Century, Jed, Kino, Fox, Bros, ITU

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší