Apple chce pro iPod nezničitelný pevný disk

Před vánočními svátky došlo ke zveřejnění návrhu technologie na ochranu pevných disků, který předložila společnost Apple Computer americkému patentovému úřadu v roce 2003. Popisovaná technologie připomíná řešení společnosti IBM, které umožňuje přístroji zaznamenat hrozící pád a ukončit aktivitu čtecích a zapisovacích hlaviček disku, což významně zvyšuje šanci disku na přežití pádu. Technologie IBM je používána od října 2003, patent Apple byl podán v červnu téhož roku.

Na ochraně disků při pádu pracují i další společnosti, které volí odlišné přístupy. Například Hitachi pracuje na vývoji čtecích hlaviček, které budou výrazně menší, což by také mělo snížit riziko poškození diskových ploten při nárazu. Společnost Cornice zase pracuje na 3GB disku jehož čtecí hlavičky by byly uzamčeny v bezpečné poloze, pokud neprobíhá čtení nebo zápis.

Apple požádal i o schválení dalších patentů, například pro technologii pro publikování skladeb v obchodu iTunes Music Store nebo pro technologii pro videokonference.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (42) Další článek: Programujeme ve Visual Basic .NET - 19. díl - hodnotové typy

Témata článku: Hardware, Apple, Pevné disky, iPod, IPO

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu