Apple chce pro iPod nezničitelný pevný disk

Před vánočními svátky došlo ke zveřejnění návrhu technologie na ochranu pevných disků, který předložila společnost Apple Computer americkému patentovému úřadu v roce 2003. Popisovaná technologie připomíná řešení společnosti IBM, které umožňuje přístroji zaznamenat hrozící pád a ukončit aktivitu čtecích a zapisovacích hlaviček disku, což významně zvyšuje šanci disku na přežití pádu. Technologie IBM je používána od října 2003, patent Apple byl podán v červnu téhož roku.

Na ochraně disků při pádu pracují i další společnosti, které volí odlišné přístupy. Například Hitachi pracuje na vývoji čtecích hlaviček, které budou výrazně menší, což by také mělo snížit riziko poškození diskových ploten při nárazu. Společnost Cornice zase pracuje na 3GB disku jehož čtecí hlavičky by byly uzamčeny v bezpečné poloze, pokud neprobíhá čtení nebo zápis.

Apple požádal i o schválení dalších patentů, například pro technologii pro publikování skladeb v obchodu iTunes Music Store nebo pro technologii pro videokonference.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (42) Další článek: Programujeme ve Visual Basic .NET - 19. díl - hodnotové typy

Témata článku: Hardware, Apple, Pevné disky, iPod, APP, IPO


Určitě si přečtěte

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?