Ani Ryzen nepomohl, podíl procesorů AMD mezi hráči dál klesá

Ani Ryzen nepomohl, podíl procesorů AMD mezi hráči dál klesá

Steam aktualizoval svoje hardwarové statistiky za měsíc květen, takže můžeme prozkoumat vývoj především mezi grafickými kartami a procesory. Bohužel pro AMD, ani v jedné z obou kategorií nezaznamenalo růst – navzdory dobré dostupnosti procesorů Ryzen.

Intel se vůbec poprvé v podílu používaných procesorů mezi hráči dostal na Steamu přes hranici 80 %. Naopak AMD ve srovnání s dubnem ztratilo další půlprocento a využívá jej na Steamu 19,86 %. Právě květen přitom byl prvním měsícem, kdy se plně mohly projevit dobře dostupné procesory Ryzen 5, na něž mezi hráči AMD vsázelo.

Klepněte pro větší obrázek
Nejoblíbenější grafiky mezi hráči na Steamu - květen 2017

Sestupný trend podílu AMD pokračuje také mezi grafickými kartami, kde nejvíc za měsíc získaly dva modely – GTX 1050 Ti a GTX 1050 od Nvidie. Dobře si vede také dražší model GTX 1060, který je třetí nejoblíbenější kartou. Pomalu se tak dotahuje na zástupce starších generací GTX 970 a GTX 750 Ti. Celkově potom mezi výrobci grafik drží AMD 21,5 %, Intel 15,7% a Nvidia 62,41 %.

AMD aktuálně s grafickými kartami řeší dva zádrhele – jednak nestíhá vyrábět dostatek nových modelů RX 580 a RX 570, které se staly nejoblíbenějšími modely mezi těžaři kryptoměn a zároveň se stále čeká na uvedení herní RX Vega. Ta však dorazí nejdříve v druhém prázdninovém měsíci.

Témata článku: Hardware, Intel, AMD, Procesory, Nvidia, Grafické karty, RX Vega, Steam, Procesor, Grafické karty do notebooku, Grafická karta, Karta, Drahý model, Model, AMD Vega, Podíl, Ryzen, První kryptoměna, První měsíc, AMD RX Vega, Těžař, Proces, Dobrá dostupnost, Dostupný procesor, Používaný procesor

118 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ondřej Mikulášek 13. 6. 2017 11:25:07
    Moc debatu nechápu.... já jsem si Ryzen 7 koupil a po mnoha letech od...
  • Ladda Li 4. 6. 2017 13:54:19
    AMD je lepší v hardwarové virtualizaci, tj. když si chcete přepínat...
  • TrueStory 4. 6. 2017 1:12:22
    AMD jaksi nemá smysl, protože nepodporuje všechny technologie jako Intel,...
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí