Ani Google nemůže najít zbraně hromadného ničení

Již v únoru vytvořil britský lékárník Anthony Cox stránku pro své přátele ve stylu chybové hlášky Internet Exploreru informující nikoli o neúspěšné nalezení webové stránky, ale o neúspěšném nalezení zbraní hromadného ničení v Iráku. Stránka se stala populární, známí na ni začali odkazovat ze svých stránek a postupně se tato stránka dostala do takového množství odkazů, že se dostala až na první místo v Google, který řadí stránky právě podle jejich odkazování z jiných webů.

Výsledkem je, že tak stačí na titulní stránce zadat hledání Weapons of Mass Destruction a stisknout tlačítko "Zkusím štěstí", které vybere tento první odkaz.

Vzhledem k tomu, že si toho v půlce července všimla agentura AP a tak se na spoustě webů objevily články odkazující na tuto stránku, udrží se Coxova stránka na první místě ještě určitě nějakou tu dobu.

Coxův případ není zdaleka ojedinělý, podobných případů je a bylo na Google víc, ukazuje jen, že síla šeptandy a milého vtipu vítězí.

Diskuze (20) Další článek: Intel uvede Celeron 2,7 GHz koncem srpna a sníží ceny

Témata článku: Google, Internet, Zbraně, Mass, Ničení, První článek, Google+, První případ, Podobné množství, Hromadné ničení

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů