Americký Google se pokusí identifikovat depresi. Podle toho českého si asi brzy někdo hodí mašli

Behaviorální data, tedy informace, které popisují naše chování a nás samotné, mají na internetu cenu zlata. Google podle nich cílí svoji reklamu, nebo odhadne, jestli už vypukla chřipková epidemie, či kam příští rok zamíří Američané na dovolenou.

Nyní se pokusí pomoci pacientům s depresí. Pokud budou Američané hledat na Googlu slovo „deprese“ a příbuzné termíny, vyhledávač jim nabídne k vyplnění klinický dotazník, na jehož základě by se měli dozvědět, jestli se jedná pouze o blbou náladu, anebo riziko skutečné nemoci.

Experiment má pomoci i samotným lékařům, podle kterých jen polovina pacientů s depresí se obrátí na odborníka a nastoupí léčbu, ačkoliv skutečná deprese ničí život jako každé jiné vážné chronické onemocnění.

Mnohá negativistická spojení dohledá i česká verze vyhledávače a nabídne je ve svém našeptávači. Ostatně podívejte se do galerie v úvodu článku.

Do těžké deprse se můžete propadnout i poté, co vám zničí data ransomware:

Témata článku: Google, Statistiky, Vyhledávače, Sociologie, Deprese, Psychika, Našeptávač, Příští rok, Blbá nálada, Česká verze, Mašle, Data, Američan, Americký Google, Pacient, Verze vyhledávače, Chřipková epidemie, Úvod článku, Zlato, Vyhledávač, Behaviorální data

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • r4in 25. 8. 2017 10:35:04
    A tou galerií chtěl básník říct cooo?
  • Lukáš Vyhnálek 24. 8. 2017 19:18:45
    hádej, proč ani neklikám na videa :-DB-]
  • PanKecalek 24. 8. 2017 19:12:27
    Jako obvykle video naprosto nesouvisí s článkem.
Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky