AllofMP3.com čelí vyšetřování policií

Ruský webový obchod AllofMP3.com čelí vyšetřování ruskou policií pro podezření z porušování autorských práv. Obchod již deset měsíců nabízí ke stažení hudební soubory v nechráněném formátu podle volby uživatele (MP3, WMA, OGG, AAC. MPC v různých bitrate) za dva americké centy za megabajt - to vše s využitím mezery v ruských zákonech.

Stránky nabízejí ke stažení ohromné množství skladeb, včetně špičkových interpretů jako Beatles, kteří však dosud nedali ani povolení k digitálnímu šíření svých děl. Stránka sice tvrdí, že povolení k distribuci získala od lokálních úřadů, nicméně deklarované licence jsou neplatné. Po dlouhotrvajících stížnostech ze strany nahrávacích společností se moskevská policie odhodlala zahájit vyšetřování.

Na stránkách je mimo jiné uvedeno, že všechna autorská práva byla získána od „Russian Multimedia and Internet Society“ a že v případě, že si uživatelé stahují hudbu pro svou potřebu, jsou všechny zákony dodržovány. V anglické verzi stránek se pak dodává, že "stránky nemusí být v souladu s právem jiných zemí" a že "autoři projektu nenesou žádnou zodpovědnost za konání neruských uživatelů".

Zahájení vyšetřování je svým způsobem průlom, hudební studia měla v Rusku dosud velmi mizivé šance domoci se vymáhání zákonů v oblasti porušování autorských práv.

Zdroj: News.com

Diskuze (9) Další článek: Test: Opera je nejrychlejší prohlížeč

Témata článku: Internet, Hudba, filmy, seriály, Vyšetřování, Beatles, Ruský web, Lokální zákon, Lokální úřad, Allo, Webový obchod, ALL9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský
Rodokmen
Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Telefon, chytré hodinky, notebook a třeba i akční kamera. To jsou všechno přístroje obsahující akumulátory, o které je potřeba se alespoň trochu starat.

Jakub Michlovský
AkumulátoryTipy
Jak stáhnout video z Youtube: 5 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 5 nejlepších nástrojů

** Videa nejen z Youtube se hodí stáhnout v případě, že může být smazáno ** Rovněž se hodí možnost získat pouze audio ** Použít lze desktopové aplikace, webové nástroje i doplňky

Stanislav Janů
TipyNejlepší programy