AllofMP3.com čelí vyšetřování policií

Ruský webový obchod AllofMP3.com čelí vyšetřování ruskou policií pro podezření z porušování autorských práv. Obchod již deset měsíců nabízí ke stažení hudební soubory v nechráněném formátu podle volby uživatele (MP3, WMA, OGG, AAC. MPC v různých bitrate) za dva americké centy za megabajt - to vše s využitím mezery v ruských zákonech.

Stránky nabízejí ke stažení ohromné množství skladeb, včetně špičkových interpretů jako Beatles, kteří však dosud nedali ani povolení k digitálnímu šíření svých děl. Stránka sice tvrdí, že povolení k distribuci získala od lokálních úřadů, nicméně deklarované licence jsou neplatné. Po dlouhotrvajících stížnostech ze strany nahrávacích společností se moskevská policie odhodlala zahájit vyšetřování.

Na stránkách je mimo jiné uvedeno, že všechna autorská práva byla získána od „Russian Multimedia and Internet Society“ a že v případě, že si uživatelé stahují hudbu pro svou potřebu, jsou všechny zákony dodržovány. V anglické verzi stránek se pak dodává, že "stránky nemusí být v souladu s právem jiných zemí" a že "autoři projektu nenesou žádnou zodpovědnost za konání neruských uživatelů".

Zahájení vyšetřování je svým způsobem průlom, hudební studia měla v Rusku dosud velmi mizivé šance domoci se vymáhání zákonů v oblasti porušování autorských práv.

Zdroj: News.com

Diskuze (9) Další článek: Test: Opera je nejrychlejší prohlížeč

Témata článku: Internet, Hudba, filmy, seriály, Lokální zákon, Allo, Ruský web, Webový obchod, ALL, Beatles, Lokální úřad, Vyšetřování


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu