Agitace pro referendum: premiér objevil internet

Krátce po dnešní půlnoci začaly do e-mailových schránek uživatelů služby email.seznam.cz proudit zprávy podepsané předsedou vlády ČR Vladimírem Špidlou. V krátké zprávě premiér připomněl důležitost referenda o vstupu ČR do Evropské unie, které se koná v pátek a sobotu 13. a 14. června 2003. Součástí emailu je i odkaz na www.euroskop.cz provozovaný ministerstvem zahraničních věcí. Ačkoli byl e-mail odesílán z adresy vladimir.spidla@seznam.cz, tedy poměrně obecné, kterou si může vytvořit kdokoli, jednalo se o oficiální akci.

Vážené občanky, vážení občané,

blíží se okamžik vážného rozhodnutí, které učiní každý z nás jako sebevědomý, samostatný člověk. Je to rozhodnutí, které jde daleko za hranice běžných politických svárů. Rozhodujeme totiž o budoucnosti své vlasti na desítky let.

Mýlí se ti, kteří tvrdí, že v pátek a v sobotu můžeme rozhodnout nanečisto. Nikoliv. Referendum je závazné a podle jeho výsledků Česká republika buď vstoupí do Evropské unie, nebo se na dlouhou dobu izoluje. Každý z nás ve svém životě zažil okamžik, kdy nevyužil příležitosti a ona se již nikdy nevrátila.

Vladimír Špidla

Předseda vlády ČR

Více informací také naleznete na http://www.euroskop.cz

E-mailová forma komunikace s voliči je na západě poměrně obvyklá a rozhodně méně obtížná než předvolební pokus současného prezidenta Václava Klause o přesvědčení voličů pomocí telefonátů. Ke cti premiéra Špidly je nutné podotknout, že email neobsahuje žádnou grafiku, takže přehnaně neotráví ani dialupisty.

Diskuze (54) Další článek: Zakladatelé Kazaa si půjčí vaše PC

Témata článku: Internet, Premiér, Běžný občan, AgI, Referendum, Objev


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

** Automobilka Tesla neustále zvyšuje prodeje svých vozů ** S kvapně rostoucím počtem nových majitelů Tesel ale stoupá i počet zákazníků servisů ** Servisy Tesly nestíhají, firma proto řeší další akutní problém

Petr Melechin, Karel Dlabač | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku