Agitace pro referendum: premiér objevil internet

Krátce po dnešní půlnoci začaly do e-mailových schránek uživatelů služby email.seznam.cz proudit zprávy podepsané předsedou vlády ČR Vladimírem Špidlou. V krátké zprávě premiér připomněl důležitost referenda o vstupu ČR do Evropské unie, které se koná v pátek a sobotu 13. a 14. června 2003. Součástí emailu je i odkaz na www.euroskop.cz provozovaný ministerstvem zahraničních věcí. Ačkoli byl e-mail odesílán z adresy vladimir.spidla@seznam.cz, tedy poměrně obecné, kterou si může vytvořit kdokoli, jednalo se o oficiální akci.

Vážené občanky, vážení občané,

blíží se okamžik vážného rozhodnutí, které učiní každý z nás jako sebevědomý, samostatný člověk. Je to rozhodnutí, které jde daleko za hranice běžných politických svárů. Rozhodujeme totiž o budoucnosti své vlasti na desítky let.

Mýlí se ti, kteří tvrdí, že v pátek a v sobotu můžeme rozhodnout nanečisto. Nikoliv. Referendum je závazné a podle jeho výsledků Česká republika buď vstoupí do Evropské unie, nebo se na dlouhou dobu izoluje. Každý z nás ve svém životě zažil okamžik, kdy nevyužil příležitosti a ona se již nikdy nevrátila.

Vladimír Špidla

Předseda vlády ČR

Více informací také naleznete na http://www.euroskop.cz

E-mailová forma komunikace s voliči je na západě poměrně obvyklá a rozhodně méně obtížná než předvolební pokus současného prezidenta Václava Klause o přesvědčení voličů pomocí telefonátů. Ke cti premiéra Špidly je nutné podotknout, že email neobsahuje žádnou grafiku, takže přehnaně neotráví ani dialupisty.

Diskuze (54) Další článek: Zakladatelé Kazaa si půjčí vaše PC

Témata článku: Internet, AgI, Referendum, Běžný občan, Premiér, Objev

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost