ADSL u nás bude 6x dražší než průměr v EU!

Včerejšího dne se na stránkách Internet pro všechny objevilo zajímavé srovnání cen ADSL v okolních státech Evropy. Článek vychází ze 60 stránkové zprávy Evropské komise s názvem „Cena přístupu k Internetu pomocí standardní telefonní linky, ADSL a kabelového modemu“. Zpráva monitoruje všech 15 zemí EU plus Norsko a Island, ovšem ADSL bylo zkoumáno v 16 zemích, Řecko zatím jako jediný stát EU jej nenabízí.

Veškeré tarifní programy jsou pro výpočet ceny převedeny na tzv. Megabit/měsíc a veškeré ceny jsou uváděny v Euro. V článku je srovnávací postup Evropské komise hezky vysvětlen.

Nejzajímavější ale je, že výsledná předpokládaná maloobchodní cena za ADSL vychází v ČR 6x dráž než průměr zemí EU!

Trochu mně vrtá hlavou: jak je to možné? Vždyť i okolní státy musely investovat nemalé prostředky do vybudování nových optických páteřních sítí. Buď dělá vedení ČTc špatně svoji práci a nerozvážně investuje nebo nemá zájem na rozšíření nových technologií a chce, aby se co nejdéle udržely tradiční technologie a služby včetně jejich časově nebo objemově závislého zpoplatňování.

Doporučoval bych přečíst, protože je to vhodný doplněk k dnešnímu článku „Chceme nejdražší a nejpomalejší ADSL v Evropě aneb kdo za to může?“.

Diskuze (15) Další článek: Recenze Logitech MX 500: dobrá volba pro hráče

Témata článku: Internet, Evropská unie, Průměr, Nemalá cena, Island, Tradiční technologie

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů