ADSL u nás bude 6x dražší než průměr v EU!

Včerejšího dne se na stránkách Internet pro všechny objevilo zajímavé srovnání cen ADSL v okolních státech Evropy. Článek vychází ze 60 stránkové zprávy Evropské komise s názvem „Cena přístupu k Internetu pomocí standardní telefonní linky, ADSL a kabelového modemu“. Zpráva monitoruje všech 15 zemí EU plus Norsko a Island, ovšem ADSL bylo zkoumáno v 16 zemích, Řecko zatím jako jediný stát EU jej nenabízí.

Veškeré tarifní programy jsou pro výpočet ceny převedeny na tzv. Megabit/měsíc a veškeré ceny jsou uváděny v Euro. V článku je srovnávací postup Evropské komise hezky vysvětlen.

Nejzajímavější ale je, že výsledná předpokládaná maloobchodní cena za ADSL vychází v ČR 6x dráž než průměr zemí EU!

Trochu mně vrtá hlavou: jak je to možné? Vždyť i okolní státy musely investovat nemalé prostředky do vybudování nových optických páteřních sítí. Buď dělá vedení ČTc špatně svoji práci a nerozvážně investuje nebo nemá zájem na rozšíření nových technologií a chce, aby se co nejdéle udržely tradiční technologie a služby včetně jejich časově nebo objemově závislého zpoplatňování.

Doporučoval bych přečíst, protože je to vhodný doplněk k dnešnímu článku „Chceme nejdražší a nejpomalejší ADSL v Evropě aneb kdo za to může?“.

Diskuze (15) Další článek: Recenze Logitech MX 500: dobrá volba pro hráče

Témata článku: Internet, Evropská unie, Island, Průměr, Nemalá cena, Tradiční technologie

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší