Ali

Přečtěte si o tématu Ali. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Ali, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Ali.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
nForce A7N266 - The first blood

nForce A7N266 - The first blood

Ještě nevyschla "tiskařská barva" na včerejším diplomu základní desky s vylepšeným čipsetem KT266A, který před nedávnem zavládl světu procesorů Athlon XP, a již zde máme dalšího borce který přelézá provazy ringu - "že nového šampióna zlikviduje" (vykřikuje slovo "crush" tj. rozdrtit). Na tričku má nápis "nForce 420D" a do ringu si sebou překvapivě bere i svoji... manželku - ta prý bude bojovat, když to nebude "tak hustý".

Jiří Kwolek | 22

ECS P4S5A - aneb jak čínský Hloupý honza ke štěstí přišel

ECS P4S5A - aneb jak čínský Hloupý honza ke štěstí přišel

Doplněno: Nejsou tomu ani dva týdny co jsme recenzovali základní desku pro procesory AMD vybavenou čipovou sadou "outsiderské" firmy SiS. Tehdy jsme s překvapením zjistili, že se z ošklivého káčátka se vyklubal dravec. Nyní tedy vězte, že AMD mu už nestačí... dnes zaťal dokonce drápek do exkluzivní kořisti s nápisem "základní desky pro Pentia 4". Vyrve SiS z již rozděleného trhu něco pro sebe? Zjistěte proč designeři u VIA a dokonce i u Intelu klečí za trest na hrachu! (nová druhá kapitola)

Jiří Kwolek | 20

SIS šokuje! Je čím dál tím lepší ...

SIS šokuje! Je čím dál tím lepší ...

Mnoho z vás mi asi namítne, že čipsety SiS jsou nespolehlivé, nestabilní a nevýkonné. Avšak v poslední době je opak pravdou! Čipsety od SiS jsou "možná" to nejlepší co na trhu seženete. Mají nejlepší poměr cena/výkon. Překoná firma SiS svými čipsety VIA i Intel? Více se dozvíte v článku.

Jan Dudek | 86

ECS K7S5A - za málo peněz hodně muziky

ECS K7S5A - za málo peněz hodně muziky

Nadpis by měl spíše znít: "Za málo peněz poměrně hodně muziky" - jsou totiž věci, které tuto jinak vynikající a superlevnou základní desku platformy AMD / Socket A odsouvají z absolutního vrcholu. Chybí zde například možnost... ale na druhou stranu - když znovu zvážím tu cenu... hmmm.. víte co? - přečtěte si recenzi a klady a zápory této základní desky posuďte sami.

Jiří Kwolek | 194

Absolut XP!

Absolut XP!

Asi nikdo nebude pochybovat, že o popularitu písmen XP se zasloužil hlavně Microsoft. Začalo to Windows XP a Office XP, následují ovladače grafických karet Detonator XP apod. Nyní se na scéně objevuje Athlon XP. V tomto případě se má jednat o něco extra výkonného (eXtra Performance), a PCtuning jako první vám přináší exkluzivní recenzi této stále populárnější řady procesorů.

Jiří Kwolek | 140

P4X266 - vyhozen dveřmi, vrací se oknem

P4X266 - vyhozen dveřmi, vrací se oknem

Jeden z nejnadějnějších a nejočekávanějších čipsetů poslední doby, P4X266 pro nová Pentia4, kterým jako jediný dnes nabízí podporou pamětí DDR, je nucen se plazit na počítačový trh v převleku za "no-name" výrobky. Svědčí o tom první desky na kterých není zřejmé, kdo je vlastně vyrobil. Vše se pak děje proto, aby se tyto výrobky skryly před ostřížím zrakem "celníka" jehož v této kauze hraje Intel Corp.

Jiří Kwolek | 7

Notebook na odpis

Notebook na odpis

Ne nejedná se o žádný mizerný notebook, naopak Acer TravelMate 212TX přichází s cenou pod čtyřicet tisíc bez daně, která pro mnohé bude znamenat okamžitý odpis z daní.

Computer | 15

Iwill KA266-R: ALi kouzlí poprvé

Iwill KA266-R: ALi kouzlí poprvé

Dnes se nás o svých kvalitách budou snažit přesvědčit dva nováčci - firma Iwill, ač celosvětově docela známá - je na českém trhu opravdovým debutérem a firma ALi (Acer Laboratories), která zde prezentuje svou první čipovou sadu pro procesory Socket A a zároveň první čipovou sadu s podporou pamětí DDR SDRAM. A proč ten zvláštní nadpis? Čipová sada se jmenuje ALiMAGiK 1... lze od ní čekat magický výkon?

Jiří Kwolek | 30

Es áj es...

Es áj es...

Dlouhé řady školních lavic a v nich hardwaroví odborníci celého světa, kteří se učí vyslovovat právě tyto tři písmena - tak to je sen Samuela Liu, prezidenta firmy SIS. Ten nedávno pobavil odbornou veřejnost svým prohlášením, že do konce roku chce mít jeho firma Silicon Integrated Systems na trhu nově prodaných čipových sad pro základní desky podíl celých 50% (konkurenti: Intel, VIA, AMD a ALi). Nyní se zdá, že po posledních krocích této firmičky se tomuto vtipu nikdo už příliš hlasitě nesměje.

Jiří Kwolek | 36

Procesor Alpha do základní desky pro Athlon

Procesor Alpha do základní desky pro Athlon

Nemožné se stává skutkem - základní deska pro procesory Duron a Athlon firmy AMD může po lehké úpravě přijmout legendu 64bitového světa s názvem Alpha. Tento ekvilibristický kousek již jednou předvedla firma Samsung a nyní se chystá provést kousek ještě jednou.

Patrik Veselík | 25

Lintec 2001 II: je libo levný počítač?

Lintec 2001 II: je libo levný počítač?

Jestliže nebudete prahnout po výkonu, ale budete spokojeni pouze s tím, že aplikace, pro které byl předurčen, pracují tak, jak mají, zkuste například Lintec 2001 II.

Computer | 18

Kolotoč s Winflashem

Kolotoč s Winflashem

Máme to dneska ale pěkný den.... a hele, co to tady je? Award WinFlash! Hmmm... píšou tady, že to umí flashovat z Windows... to se může hodit, obzvlášť, když některé počítače dnes DOS ani nemají. Tak to bych to měl hned vyzkoušet! File..., Update BIOS..., restart... a nic.. - a sakra!

Petr Orel | 51

První základovky s čipsetem nVIDIA

První základovky s čipsetem nVIDIA

Příští pondělí má představit firma nVIDIA své první dvě čipové sady. Má se tak stát na veletrhu Computex, který bude týž den zahájen v taiwanském městě Taipei. Již dnes jsou známy konfigurace prvních čtyř základních desek.

Patrik Veselík | 3

Výkon diskových řadičů VIA

Výkon diskových řadičů VIA

Vzhledem k tomu, že v poslední době provádíme testy základní desky Microstar K7T 266 Pro-R (čipset KT266, Socket A, paměti DDR, V-link...), zajímalo nás jak je na tom výkonově řadič IDE disků integrovaný v jižním mostě tohoto nového čipsetu. K testu jsme ještě "přibrali" běžný integrovaný řadič 686B a nejrozšířenější externí řadiče UlraATA /100 od firem Promise (20265R) a Highpoint (HPT370).

Jiří Kwolek | 6

TravelMate 520: výkon na cesty, který vydrží

TravelMate 520: výkon na cesty, který vydrží

Minule jsme se podívali na zoubek notebooku od Aceru. Jednalo se o model 203 TX. Dnes je na řadě jeho silnější bráška z řady TraveMate 520. Zatímco 203 nahrazuje téměř kompletně stolní počítač, 520 přináší navíc několik vylepšení, která potkáte pouze na notebooku.

Computer

SiS již vyrábí vzorky procesorů třídy Pentium

SiS již vyrábí vzorky procesorů třídy Pentium

Vedle Intelu, AMD, VIA a ALi se stane dalším výrobcem x86 procesorů i firma Silicon Integrated. Ta připravuje kombinaci procesoru a North Bridge. Intel právě tuto kombinaci s kódovým názvem Timna zrušil, nyní chce zkusit štěstí i SiS. Dá se říci, že se jedná o první jednočip této výkonové třídy procesorů x86.

Patrik Veselík | 2

TravelMate 203TX: kancelář v tašce

TravelMate 203TX: kancelář v tašce

Notebooky Acer série TravelMate 200 se snaží nahradit kvalitní kancelářský počítač. My jsme měli tu čest s nejsilnějším zástupcem této série – modelem TravelMate 203TX.

Computer

Základovka pro AMD se dvěma typy SDRAM

Základovka pro AMD se dvěma typy SDRAM

Firma MSI představila základní desku s označením K7MG Pro, která kombinuje čipovou sadu ALi ALiMAGiK 1 s paměťovými sloty pro SDRAM typu 168pin DIMM a sloty pro DDR SDRAM typu 184pin DDR DIMM.

Patrik Veselík | 2

VIA přijde s čipsetem pro Pentium 4 možná i bez licence!

VIA přijde s čipsetem pro Pentium 4 možná i bez licence!

Podle některých informací má VIA Technologies ukázat veřejnosti čipovou sadu pro Pentium 4 již na CeBITu, jiné zprávy to dementují. Tak jako tak VIA stále nemá potřebnou licenci. Jaké vlastnosti tento čipset s označením PX266 bude mít? Hrozí výroba procesoru VIA Cyrix 4?

Patrik Veselík | 13

Zpráva o stavu PC-unie

Zpráva o stavu PC-unie

Doporučujeme: Povzbuzeni našimi docela dobrými minulými odhady vývoje na PC scéně, rozhodli  jsme se periodicky zveřejňovat naši "zprávu o stavu PC-unie" - bude to komentovaný přehled nejzajímavějších událostí ze světa blízkého osobním počítačům, "readers digest" toho co se událo, co je aktuální a také pokus o odhad toho co pravděpodobně nastane v budoucnosti. Dnes se zaměříme na trh s PC, na DDR + nové čipsety.

PC Tuning

ALi má licenci na čipset pro Pentium 4

ALi má licenci na čipset pro Pentium 4

Firma Acer Laboratories získala licenci od firmy Intel na sběrnici procesoru Intel Pentium 4, což ji opravňuje k vytvoření čipové sady pro tento procesor.

Patrik Veselík

Ultralehký notebook Casio s Transmetou

Ultralehký notebook Casio s Transmetou

Firma Casio představila dva mini notebooky s hmotností pod jeden kilogram s plně integrovaným bohatým rozhraním. Největší zvláštností je bezpochyby procesor Transmeta, který tyto modely pohání.

Patrik Veselík | 5

Platform Conference – DDR základní desky

Platform Conference – DDR základní desky

Platform Conference 2001, která proběhla ve dnech 23. a 24. ledna v San Jose, přinesla mnoho nových výrobků. To se týkalo především základních desek, kterých bylo vystaveno nepřeberné množství. Vystavku dostiženij tedy zahájí motherboardy s čipsetem ALi MAGiK 1.

Patrik Veselík | 2

LEVI International rozšiřuje nabídku pamětí

LEVI International rozšiřuje nabídku pamětí

Vedení společnosti oznámilo, že portfolio svých nabízených pamětí rozšiřuje o nové paměti typu DDR.

tisková zpráva

3Com vytváří Commworks Corporation

3Com vytváří Commworks Corporation

Nově vytvořená společnost dodává IP síťová řešení pro datové a hlasové služby s přidanou hodnotou ; Irfan Ali byl jmenován Prezidentem CommWorks Corporation.

tisková zpráva

Co koupit v roce 2001?

Co koupit v roce 2001?

Právě nyní je ten správný čas se podívat, jaké technologie nastoupí v tomto roce a které pak skutečně budou formovat nejbližší budoucnost v oblasti PC techniky. Vzhledem k tomu, že se letos bude jistě jednat o rok bohatý na technologické skoky je vhodné již dnes vybrat vhodné favority a vsadit na ty, kteří pravděpodobně zvítězí - a nikoliv na ty, které mají aktuálně nejsilnější mediální působení. Poslední nákup firmy 3dfx ukazuje na to, že když se nedaří, stranou jdou i minulí zákaznici. Tak to už prostě je - pokud si něco koupíte, jako byste patřili k jeho týmu. A my chceme aby náš tým byl alespoň uprostřed tabulky...

PC Tuning

První čipové sady s AGP 8x

První čipové sady s AGP 8x

Firma Acer Laboratories vyrábějící čipové sady pod značkou ALi poodhalila své plány do budoucnosti, kde se poprvé objevila zmínka o připřavovaném typu videosběrnice s označením AGP 8x.

Patrik Veselík

Kolik skutečně stojí platformy Intel versus AMD?

Kolik skutečně stojí platformy Intel versus AMD?

Bitva dvou táborů příznivců procesorů AMD a Intelu připomíná mnohdy bitky fanoušků Sparty a Slávie. Emoce převyšují samotná fakta. Kde je tedy pravda – je AMD skutečně o tolik levnější nebo se jen říká poloviční pravda?

Patrik Veselík | 88

Plány AMD na rok 2001

Plány AMD na rok 2001

Poslední rok v procesorech se nesl ve znamení souboje Intelu, dosavadního krále tohoto segmentu s firmou AMD, a je bez diskuze, že z tohoto souboje vyšlo lépe právě AMD - a to díky novým Duronům a Athlonům. Dnes však není situace o nic jasnější - vše se totiž více vyostřuje nástupem Pentia 4 a rozšiřující se nabídkou čipových sad pro současné Pentium III a Celerona. Vše nasvědčuje tomu, že příští rok bude jen dalším kolem nastoupené bitvy...

Petr Orel

Jaké se očekávají obvody South Bridge v roce 2001?

Jaké se očekávají obvody South Bridge v roce 2001?

Jedna polovina čipových sad zažije v příštím roce slušnou revoluci. Přibude nejen USB 2.0, ale jako perlička přibude i rozhraní pro Memory Stick. Nevěříte? Čtěte uvnitř.....

Patrik Veselík

Hardware pro trochu znalé – díl XXIV. – následníci ISA sběrnice

Hardware pro trochu znalé – díl XXIV. – následníci ISA sběrnice

Série článků s titulem Hardware pro trochu znalé je určena všem, kteří se hardwarové problematice nevěnují naplno, nebo těm, kterým něco uniklo či některé věci zapomněli. Dvacátý čtvrtý díl je věnován sběrnicím nahrazujícím ISA sběrnici pro speciální aplikace, což jsou AMR, ACR a CNR.

Patrik Veselík | 2


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize