Absolutní moc

Přečtěte si o tématu Absolutní moc. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Absolutní moc, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Absolutní moc.
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Ukradli jsme účet k Facebooku. S Androidem za pět sekund

Ukradli jsme účet k Facebooku. S Androidem za pět sekund

Co potřebuje hacker k proniknutí na cizí účet Facebooku? Ani milion dolarů, ani speciální techniku, ani extrémní znalosti. Stačí Android s rootem, Wi-Fi síť a pět sekund. Uvnitř video.

Jakub Čížek | 85

Může být Česko odříznuto od internetu?

Může být Česko odříznuto od internetu?

Osmdesátimilionový Egypt byl týden bez internetu. Jak by takové despotické vypínání mohlo vypadat v České republice? Precedens neexistuje. Dnes to bude trošku sci-fi.

Jakub Čížek | 53

Ochrání Microsoft CD?

Ochrání Microsoft CD?

Nová ochrana zvukových CD od Microsoftu WMDST (Windows Media Data Session Toolkit), o které jsme stručně informovali před týdnem, má zajistit klidný spánek hudebních vydavatelů a přitom nenarušovat pohodlí majitelů legálních kopií. Podaří se ji to? Těžko říct.

Vojtěch Bednář | 41

Evropské DMCA již klepe na dveře

Evropské DMCA již klepe na dveře

Nechvalně známé DMCA by mohlo mít v Evropě svou obdobu již příští rok. Na stejném základě, na WIPO Copyright Treaty, jsou totiž založeny již schválené směrnice EU. Pokud se nepodaří zvrátit je do prosince tohoto roku, zřejmě budeme brzy mít evropskou obdobu Sklyarova, evropské DeCSS...

Hynek Hanke | 76

Petice za používání otevřených formátů a otevřeného software

Petice za používání otevřených formátů a otevřeného software

14. května tohoto roku, tedy před třemi dny, odstartoval CZLUG (Czech Linux User Group) petici za otevřené elektronické formáty a programy. Zřejmě jste o ní ještě neslyšeli, dle datumu je vidět, že jde o poměrně čerstvou akci. Přesto již se začaly sbíhat podpisy. Pod co ale lidé přispívají svými jmény? Jaký to má význam? Proč je taková akce vlastně pořádána? Má nějakou návaznost na ostatní dění ve světě? Na podobné otázky zkusím v tomto článku odpovědět.

Hynek Hanke | 107

Microsoft FUD: další materiál proti GNU/Linuxu

Microsoft FUD: další materiál proti GNU/Linuxu

Materiál Microsoftu zaměřený na pracující v maloobchodu obsahuje opět pozoruhodnou dávku argumentů proti GNU/Linuxu, které stojí za to rozebrat podrobněji.

Hynek Hanke | 103Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí