Speed Express - nejrozsáhlejší dětský emagazín

O Speed Expressu jsem se dozvěděl vlastně náhodou díky svému článku o Zavináči, který vyšel před časem na Živě.
O Speed Expressu () jsem se dozvěděl vlastně náhodou díky svému článku o Zavináči, který vyšel před časem na Živě. Tam se zapojil do diskuse Zdeněk Cendra. Napsal o svém časopisu, a tak jsem se na něj podíval. Zaujal mě tím, že je ještě rozsáhlejší než Zavináč. Aktualizace má téměř každý den a některé dny i více článků. Články má děleny do několika rubrik. Podobně jako v Zavináči jsou zde články pro poučení i pro zábavu. Jako u většiny www časopisů jsou články doplňovány průběžně.

Speed Express má velmi pěknou grafiku a má i několik zajímavých funkcí. Například když si v něm čtu, mám současně informaci, kolik dalších čtenářů si jej ještě čte spolu se mnou.

Abych se dozvěděl o Speed Expressu a jeho autorech něco víc, požádal jsem Zdeňka o rozhovor.

Jak a kdy vznikl nápad vydávat časopis? Kdo stál při jeho vzniku?

Speed Express vznikl v roce 1996 jako třídní časopis. Nápad vznikl z „pudu" po psaní, ale nebylo kde se uplatnit, a tak jsme si udělali vlastní časopis.

Kolik má redakce členů, kolik dopisovatelů a jaké jsou podmínky pro to stát se redaktorem nebo dopisovatelem? Znají se všichni členové redakce osobně? Máte v redakci nějak rozdělené funkce?

Členy máme 3, dopisovatelů – jestli myslíš externisty – asi 5 aktivních a dalších 5 pasivních (silně pasivních). Osobně se neznáme. Znám asi dva. Ostatní jenom po netu a na chatu. Funkce máme, já jsem šéfredaktor a ostatní redaktoři.

Jaké mají členové redakce další zájmy mimo vydávání časopisu, a to jak na Internetu, tak i v reálném světě?

Nevím. Někdo hraje minigolf, programuje a podobně a jeden leze po horách.

Jakým způsobem propagujete svůj časopis? Kolik ho denně navštěvuje asi čtenářů?

Ve vyhledávačích a jinak, dá se říct, nijak; na konferencích a podobně, na Invexu. Jinak návštěvnost je malá – okolo 20 lidí denně, ale byla okolo 200. Nevím, čím se to stalo. Dále vycházíme na CHIP CD a LEVEL CD v rubrice „Od našich čtenářů“. Na Chipu asi 5x a na Levelu zatím 1x.

Škoda, že se o Speed Expresu tak málo ví, protože je skutečně zajímavý. Doufám, že po přečtení tohoto článku se sami stanete jeho čtenáři a případně ho doporučíte svým kamarádům nebo dětem. Opravdu to stojí za to.

Diskuze (6) Další článek: Česká MP3 hudební scéna

Témata článku: , , ,