IT Challenge 2008: dojel jsem druhý!

Dvoukolový lyžařský závod na trati Stoh ve Špindlerově mlýně dopadl úspěšně. Stál jsem na bedně.

Klepněte pro větší obrázekStartovní číslo 76 se připraví na start. Začíná odpočet. Pět, čtyři, tři... Tep se zrychluje, adrenalin oblbuje mysl a svaly se napínají. Dva, jedna… Dochází k explozi paží, které mě mohutným odpichem vrhají na strmou ledovou plochu přede mnou. Ještě dva odšlapy a hned přichází první náklon. Ostří hran se zakousla do ledové plotny, akcelerace mě vrhá do dalšího oblouku. Lyže drží, ztuhlá stehna protestují. Ale nesmí povolit. Vrhám se do dalšího oblouku, branka třískne o zem a já prolétávám nad ní. Další oblouk, brutální náklon, lyže naštěstí drží. Trať je rozbitá, ztrácím ideální stopu a nechávám se vynést. Teď nebo nikdy, zatlačil jsem na vnitřní lyži a nechal vykrojit krátký oblouk. Okamžitě jsem vymrštěn a navazuju dalším. Pár dalších branek a pozor na horizont, za ním to vynáší. Chytám rytmus, modrá střídá červenou a stále zrychluju. Už se blíží cíl, ještě dvě branky, nechám to jet, co to dá. A jsem tam!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Startuju • zuřivě se vrhám do oblouku

Tímto dramatickým výjevem jsem vám přiblížil své zážitky ze sobotního závodu IT Challenge. Je to závod pro sportumilovné „ajtíky“, kteří už mají dost sezení za počítačem a chtějí se odreagovat. Letos se konal jeho první ročník, ale pro velký úspěch bude jistě zopakován. Zájem byl obrovský, počet účastníků tak musel být omezen na dvě stovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boj o setiny mezi brankami

Já sice nejsem „ajtík“, ale připravuji pro ně web a časopis. Navíc jsem byl zástupcem mediálního partnera celé akce, takže jsem mohl startovat. Jinak je podmínkou startu zaměstnání v IT oboru. Vyfasoval jsem číslo 76 a spadl do nejpočetnější kategorie Muži do 40 let. Moc šancí jsem si nedával, byť jsem kdysi na svazích závodil za tým Zetor Brno. Na startu se sešla zajímavá směsice, ve které bylo několik borců oblečených v závodních elastických kombinézách a na druhou stranu i typičtí rekreační lyžaři.

Musím se pochválit a uchlácholit své ješitné ego. Dojel jsem druhý a vysloužil si pohár. Už tak povedená akce se mi rázem líbila ještě víc a už se těším na příští rok. Mezitím si ještě odskočím na druhý ročník letního IT Challenge (více informací na www.itchallenge.cz). Přijeďte taky, bude sranda :)

  


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Ruda Volný 7. 2. 2008 15:30:56
    Pro mne a kolegy, kteří ITchallenge připravují jsou takovéto reakce...
Určitě si přečtěte

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé střihové programy pro neprofesionální využití stojí do 3 000 Kč, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada editačních funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro nejrozšířenější operační systém Windows

25.  6.  2017 | Stanislav Janů | 33

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

** Nový Xbox One X slibuje hraní ve 4K s HDR za 13 tisíc korun ** Aby stejnou kvalitu obrazu zvládl počítač, museli byste za něj dát minimálně dvakrát tolik ** Přesto herní počítače stále svůj smysl mají

24.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky