IT Challenge 2008: dojel jsem druhý!

Dvoukolový lyžařský závod na trati Stoh ve Špindlerově mlýně dopadl úspěšně. Stál jsem na bedně.

Klepněte pro větší obrázekStartovní číslo 76 se připraví na start. Začíná odpočet. Pět, čtyři, tři... Tep se zrychluje, adrenalin oblbuje mysl a svaly se napínají. Dva, jedna… Dochází k explozi paží, které mě mohutným odpichem vrhají na strmou ledovou plochu přede mnou. Ještě dva odšlapy a hned přichází první náklon. Ostří hran se zakousla do ledové plotny, akcelerace mě vrhá do dalšího oblouku. Lyže drží, ztuhlá stehna protestují. Ale nesmí povolit. Vrhám se do dalšího oblouku, branka třískne o zem a já prolétávám nad ní. Další oblouk, brutální náklon, lyže naštěstí drží. Trať je rozbitá, ztrácím ideální stopu a nechávám se vynést. Teď nebo nikdy, zatlačil jsem na vnitřní lyži a nechal vykrojit krátký oblouk. Okamžitě jsem vymrštěn a navazuju dalším. Pár dalších branek a pozor na horizont, za ním to vynáší. Chytám rytmus, modrá střídá červenou a stále zrychluju. Už se blíží cíl, ještě dvě branky, nechám to jet, co to dá. A jsem tam!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Startuju • zuřivě se vrhám do oblouku

Tímto dramatickým výjevem jsem vám přiblížil své zážitky ze sobotního závodu IT Challenge. Je to závod pro sportumilovné „ajtíky“, kteří už mají dost sezení za počítačem a chtějí se odreagovat. Letos se konal jeho první ročník, ale pro velký úspěch bude jistě zopakován. Zájem byl obrovský, počet účastníků tak musel být omezen na dvě stovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boj o setiny mezi brankami

Já sice nejsem „ajtík“, ale připravuji pro ně web a časopis. Navíc jsem byl zástupcem mediálního partnera celé akce, takže jsem mohl startovat. Jinak je podmínkou startu zaměstnání v IT oboru. Vyfasoval jsem číslo 76 a spadl do nejpočetnější kategorie Muži do 40 let. Moc šancí jsem si nedával, byť jsem kdysi na svazích závodil za tým Zetor Brno. Na startu se sešla zajímavá směsice, ve které bylo několik borců oblečených v závodních elastických kombinézách a na druhou stranu i typičtí rekreační lyžaři.

Musím se pochválit a uchlácholit své ješitné ego. Dojel jsem druhý a vysloužil si pohár. Už tak povedená akce se mi rázem líbila ještě víc a už se těším na příští rok. Mezitím si ještě odskočím na druhý ročník letního IT Challenge (více informací na www.itchallenge.cz). Přijeďte taky, bude sranda :)

  


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (1) Další článek: Grisoft mění název na AVG Technologies

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů