4 webové překladače, které konkurují Google Translatoru

Prakticky každý, kdo někdy potřebuje přeložit delší text, zná překladač od Googlu. Není však jedinou službou na webu, která si poradí s překladem delšího textu.
Kapitoly článku

Pro překlad z cizích jazyků pravděpodobně většina čtenářů používá služeb Google Translatoru. Je dostupný na desktopech i na mobilních platformách a je po ruce přímo z vyhledávání Googlu a tedy například z adresního řádku Chromu.

662468061 
Google Překladač

Ne vždy však Google Translator podává nejlepší výsledky a nastává tak chvíle na konzultaci s konkurencí. Překladačů, které si poradí s celými frázemi a zároveň podporují češtinu na webu není mnoho. Nakonec jsme jako alternativu Google Translatoru vybrali čtyři webové služby. Existuje sice víc, avšak mnohé využívají pro překlad externí zdroje – nejčastěji Bing od Microsoftu, a nemá tedy smysl je do výběru zařazovat. Většina překladačů je navázaná na komerční služby – nejčastěji profesionální překlady. Pro běžné použití jsou však na webu dostupné zdarma.

Sami si můžete vyzkoušet, který z překladačů bude podávat nejuspokojivější výsledky a zároveň nabízet nejlepší doplňkové služby. Zatímco Google má velkou výhodu v syntéze hlasu, kdy překlad i původní text umí přečíst, konkurence vsází na rozdílné funkce. My jsme překladače vyzkoušeli na náhodném textu z anglické Wikipedie.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,