reklama

Xerox oznámil za třetí čtvrtletí zisk ve výši 5 centů na akcii

Praha, 27. října 2005 – Společnost Xerox Corporation oznámila za třetí čtvrtletí roku 2005 výnos ve výši 5 centů na akcii. Tento výsledek zahrnuje již oznámené náklady na soudní a další výdaje ve výši 12 centů na akcii, stejně jako náklady na restrukturalizaci ve výši jednoho centu na akcii. Bez těchto výdajů činil regulovaný zisk na akcii 18 centů. Xerox zároveň oznámil svůj záměr zpětně odkoupit akcie společnosti do celkové hodnoty 500 mil. USD.

„Splnili jsme očekávání a dosáhli v dalším čtvrtletí pozitivních výsledků – zvýšení obratu i nárůstu zisku,“ řekla Anne M. Mulcahyová, předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti  Xerox. „Ve výsledcích Xeroxu za třetí čtvrtletí se odráží kvalita naší nabídky digitálních tiskových strojů. Pozitivní vliv mají zejména barevné technologie, u kterých došlo k nárůstu příjmů o 22 %,“ dodala Mulcahyová s odkazem na silný prodej multifunkčních zařízení řady DocuColor a digitálního produkčního stroje iGen3. „Poprodejní péče o tyto digitální systémy v kombinaci se službami pro správu dokumentů posiluje naše pravidelné příjmy a pomáhá nám udržet pozitivní trend zvyšování celkového obratu. Dostupné finanční zdroje investujeme do vývoje nových řešení a služeb a ukazuje se, že tato strategie je správná.“

 

Ve třetím čtvrtletí celkové příjmy společnosti vzrostly meziročně o 1 % na 3,8 miliardy dolarů. Tržby z prodeje zařízení vzrostly o 2 %. Poprodejní tržby a příjmy z finančních služeb, které představují více než 70 % celkového obratu společnosti, vzrostly o 1 %. Příjmy v oblasti nových digitálních produktů tak nadále nahrazují útlum prodeje starších technologií. 

 

V oblasti produkčního tisku Xerox poskytuje komerčním tiskárnám a tiskovým provozům vysokorychlostní digitální technologie, které umožňují variabilní tisk. Celkové příjmy z produkčního segmentu ve třetím čtvrtletí poklesly o 1 %. Prodej produkčních zařízení vzrostl o 1 % a pouze částečně vyrovnal pokles obratu v oblasti spotřebního materiálu a finančních služeb. Počet instalací barevných produkčních systémů vzrostl ve třetím čtvrtletí o 5 % zejména díky systému Xerox iGen 3. Počet instalací černobílých produkčních systémů ve třetím čtvrtletí vzrostl o 21 %, zejména zásluhou úspěchu malonákladového produkčního systému Xerox 4110.

 

V oblasti kancelářských zařízení, kde Xerox poskytuje technologie a služby pro pracovní skupiny všech velikostí, poklesly tržby z prodeje zařízení o 1 %, zatímco celkový obrat v této oblasti vzrostl o 2 %. Tržby z prodeje zařízení byly ovlivněny dostupnou nabídkou produktů, kdy Xerox prodal větší množství levnějších strojů v porovnání s třetím čtvrtletím minulého roku. Počet instalací černobílých kancelářských systémů vzrostl o 21 % zejména díky zvýšenému zájmu o multifunkční systémy Xerox WorkCentre. Počet instalací barevných multifunkčních systémů se zvýšil o 56 %, zejména zásluhou úspěchu systémů DocuColor 240/250, které byly nedávno uvedeny na trh, a také díky stálé poptávce po barevných kancelářských tiskárnách značky Xerox.

 

Společnost Xerox ve třetím čtvrtletí účetního roku 2005 dosáhla dalšího snížení prodejních, administrativních a obecných nákladů o 25 milionů dolarů. Náklady společnosti tak tvořily ve třetím čtvrtletí 26,9 % obratu, což oproti třetímu čtvrtletí minulého roku představuje pokles o jeden procentní bod.

 

Xerox uzavřel čtvrtletí s provozním cash flow ve výši 162 mil. USD a s peněžní bilancí a krátkodobými investicemi dosahujícími hodnoty 1,6 miliardy dolarů. Během třetího čtvrtletí tohoto roku společnost vygenerovala provozní cash flow ve výši téměř 800 milionů dolarů. Zadlužení Xeroxu meziročně pokleslo o 3,3 mld. USD a přibližně o 700 milionů dolarů oproti druhému čtvrtletí tohoto roku.

 

Xerox v souvislosti se svou silnou finanční pozicí oznámil rozhodnutí správní rady zahájit zpětný odkup akcií společnosti v celkové hodnotě až 500 mil. USD. První zpětný odkup akcií společnosti po osmi letech proběhne  zejména prostřednictvím otevřených trhů s cennými papíry. 

 

Ve čtvrtém čtvrtletí 2005 očekává společnost Xerox zisk v rozmezí 25 až 29 centů na akcii při zahrnutí odhadovaných dodatečných nákladů na restrukturalizaci ve výši 5 centů na akcii.   

Témata článku: Xerox, Cash, Flow

reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 35

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 131

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

18.  2.  2017 | Stanislav Janů | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama