Wipro spolupracuje s Citrixem a Microsoftem na poskytování desktopů jako služby

Řešení „Wipro DaaS“ zjednodušuje virtualizaci desktopů ve firmách

Společnost Wipro Technologies, která je divizí Wipro Limited (NYSE:WIT) a poskytuje globální služby v oblasti IT konzultací, systémové integrace a outsourcingu, a Citrix Systems ohlásily společnou iniciativu s Microsoftem, zaměřenou na poskytování řešení „Wipro Desktop as a Service“ (Wipro DaaS), které využívá špičkové technologie virtualizace desktopů od Citrixu a Microsoftu.

Oznámení bylo učiněno na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a cloud computing, která proběhla v minulém týdnu v Berlíně. Účelem této služby je pokrýt potřeby specifických oborů, například školství, průmyslové výroby, bankovnictví a zdravotní péče. Aktuálně je k dispozici pro beta testy a bude všeobecně dostupná v prvním čtvrtletí 2011. Cenové a licenční podmínky budou zveřejněny v okamžiku uvedení na trh.

Řešení Wipro DaaS je založeno na produktu Citrix XenDesktop® a využívá doručovací technologii Citrix FlexCast™ pro poskytování mnoha typů virtuálních desktopů – hostovaných nebo lokálních, fyzických nebo virtuálních – přizpůsobených na míru požadavkům konkrétního uživatele z hlediska výkonu, bezpečnosti a flexibility. Pomocí technologie Citrix HDX™ má každý uživatel zajištěno komfortní pracovní prostředí na libovolném zařízení, ať už jde o PC, Mac, tenké klienty, tablety nebo smartphony. Řešení využívá také VDI Premium Suite, který obsahuje VDI infrastrukturu a ovládací software od Microsoftu, který umožňuje zákazníkům virtualizovat, spravovat, streamovat a dálkově zobrazovat aplikace a poskytovat desktopy.

Wipro DaaS nabízí organizacím virtuální desktopy a aplikace jako službu. Řešení může být hostováno v datových centrech Wipro nebo přímo u zákazníka. Nahrazuje složité projekty zakázkových implementací předkonfigurovaným, snadno instalovatelným a spustitelným doručovacím modelem, který vychází z nejběžnějších uživatelských požadavků, aby zkrátil realizaci řešení a zlepšil výkon a škálovatelnost virtuálních desktopů. Uživatelé mohou využívat výhod hostované služby s minimálními vstupními náklady a bez časových ztrát při zavádění řešení.

Témata článku: Desktop, Synergy, PC Suite

Určitě si přečtěte

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

19.  5.  2017 | redakce | 38

Virus WannaCry vyděsil svět. Co hrozí a jak se bránit?

Virus WannaCry vyděsil svět. Co hrozí a jak se bránit?

** Od pátku se šíří vlna ransomwaru WannaCry ** Mezi oběti patří i britská národní zdravotní služba ** Česka se útok prakticky netýká

15.  5.  2017 | Stanislav Janů | 92

Kdo dal počítačům okna, kurzor a myš: Douglas Carl Engelbart

Kdo dal počítačům okna, kurzor a myš: Douglas Carl Engelbart

** Douglas Engelbart je opomíjenou osobností počítačové historie ** Věděl, jak bude pohodlné ovládat počítače, i když k tomu ještě neměly výkon ** Za vynálezem myši a systému s okny nestojí Steve Jobs a Apple

17.  5.  2017 | Pavel Tronner | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5