VMware Forum 2013 v Praze: zavítalo přes 550 návštěvníků

Společnost VMware, Inc., globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, uspořádala ve středu 15. května v pražském kongresovém hotelu Clarion konferenci VMware Forum, které se zúčastnilo celkem 586 odborníků z oblasti podnikání a technologií.

Letošní ročník konference se zaměřil především na tzv. „softwarově definovaná datová centra“ a na způsob, jak přenést výhody virtualizace na všechny oblasti datového centra. Velká pozornost byla věnována i v současnosti velmi diskutovanému tématu mobility zaměstnanců a nedávno představené sadě VMware Horizon Suite.

Úvod akce obstaral Rob Jenkins, ředitel pro poradenské služby VMware v regionu EMEA, s přednáškou na téma „IT jako služba“. Mezi další témata konference patřila správa fyzických zařízení v produktu VMware Mirage, reálný příklad virtualizace řešení SAP a jiných aplikací 1. vrstvy, nebo představení virtualizačních řešení vSphere with Operations Management a vSphere Data Protection Advanced.

Se svými prezentacemi se představili i někteří z partnerů společnosti VMware – EMC, Hewlett Packard, Cisco a Kaspersky Lab. Vše bylo doplněno případovou studií nasazení technologií VMware na magistrátu města Karviná.

Aktuální číslo časopisu Computer

Srovnání 14 Bluetooth reproduktorů

Velký test 4K televizorů

Jak se zbavit otravných hovorů

Radíme s výběrem nového mobilu