Verbatim: nová USB flash paměť s úložnou kapacitou 8 GB

Praha, 20. června 2007 – Verbatim, lídr trhu v oblasti optických úložných médií, představil novou USB paměť o kapacitě 8 GB. Červené vysokorychlostní úložné zařízení z produktové nabídky Verbatim Store ‘n’ Go se vyznačuje funkčností a snadnou ovladatelností. 

Od 1. června 2007 rozšiřuje Verbatim své produktové portfolio o novou USB flash paměť. Ta se vyznačuje úložnou kapacitou 8 GB, rychlostí čtení až 13 MB a rychlostí zápisu až 6 MB za sekundu. Verbatim Store ’n’ Go USB disk tak nabízí úložný prostor pro více než 2 000 písní ve formátu MP3 a dokáže přenést 8 GB dat za zhruba 22 minut.

Kromě impozantní úložné kapacity má USB disk od Verbatimu také atraktivní design a snadno se vejde do ruky. Při rozměrech 78mm x 20mm x 7mm je toto nové zařízení velmi malé a lehké. Protiskluzová pryžová vrstva spojuje ochrannou funkci se sportovním vzhledem. Nový USB disk  se prodává s bezplatným bezpečnostním softwarem, modrým LED displejem a přezkou a je dostupný od června ve specializovaných  obchodech.

"Verbatim Hi-Speed 8GB USB 2.0 disk je všestranný, a přesto nesmírně snadno ovladatelný. Ať už jde o fotky z prázdnin, textové dokumenty nebo MP3 soubory, nový USB disk vám umožňuje přenášet, vyměňovat a ukládat data rychle a pohodlně," říká Hans Christoph Kaiser, Business Development Manager Flash and USB Memory Verbatim EUMEA. "Dnešní trh utváří stále více výkonná úložná zařízení a technologie, zejména v soukromém uživatelském sektoru, a náš osmi gigabytový USB disk není výjimkou," dodává Kaiser.

Poptávka po USB pamětích vrcholí. V roce 2005 byly nejběžnějšími úložnými kapacitami 256 MB a 512 MB, zatímco na konci roku 2006 byly nejprodávanějšími USB paměti o kapacitě 1 GB. A úložné kapacity mezi dvěma a čtyřmi GB také dnes nejsou tak neobvyklé. V roce 2006 vzrostl prodej v Evropě o 5 milionů na celkových 29,1 milionů kusů. Verbatim v roce 2006 významně zvýšil svůj tržní podíl v tomto segmentu. "Chceme pokračovat v tomto trendu a v roce 2007 dále rozšířit náš podíl na trhu flash pamětí," říká Kaiser.

Témata článku: USB, Verbatim, USB 3, Kaiser, USB Disk, USB Flash, Usb flash disky, TomTom Go

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • hgh 24. 6. 2007 9:34:26
    to jsem nevedel ze tomu se rika vysokorychlostni rychlostí čtení až 13 MB...
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5