reklama

Uživatelé virtualizačního řešení Virtuozzo poskytují služby šetrné k životnímu prostředí

Praha, 13. srpna 2007 – Rostoucí ceny elektrické energie a tlak na snižování její spotřeby vedou poskytovatele internetových služeb a dodavatele informačních technologií k hledání nových cest. Jednou z nich je virtualizace počítačové infrastruktury, kterou umožňuje řešení Virtuozzo společnosti SWsoft.

"Virtuozzo poskytuje nejvyšší dostupnou hustotu mezi virtualizačními platformami. Na jednom fyzickém serveru je možné provozovat až stovky virtuálních prostředí, což maximalizuje potenciál pro úsporu elektrické energie,“ řekl Sergej Bělousov, šéf firmy SWsoft. „Virtuozzo není jen prostředkem k šetrnému přístupu k přírodě, poskytovatelům hostingových služeb navíc pomáhá zvýšit efektivitu využití jejich datových center."

Mnozí zákazníci firmy SWsoft dokázali díky řešení Virtuozzo výrazně snížit spotřebu elektrické energie:

  • Americký poskytovatel hostingových služeb ServInt Internet Services odhaduje, že převodem zákazníků z fyzického serveru na virtuální ušetřila firma 85 procent nákladů na elektrickou energii.
  • Host Europe, jedna z největších německých hostingových firem, vyčíslila úsporu elektrické energie u zákazníků virtuálního hostingu na 63 procent.

Poskytovatelé internetových služeb provozují datová centra s tisíci serverů. Například datové centrum o rozloze 4 650 metrů čtverečních spotřebuje denně přibližně 4 megawatty elektrické energie, což je ekvivalent 57 barelů ropy. Podle předpovědi společnosti Gartner by brzy mohly výdaje na energie tvořit více než 50 procent celkových nákladů na IT v rozpočtu typického datového centra.

Témata článku: Internet

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama