UPC přichází s digitální kabelovou televizi

Praha 10.9. 2007. Společnost UPC oznamuje, že  po čtyřměsíčním testovacím období zahajuje řádné vysílání své digitální kabelové televize. Ta je ode dneška dostupná ve většině  kabelových sítí UPC, zejména v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Chebu, Pardubicích, Zlíně, Ústí nad Labem a Liberci. V dalších  kabelových sítích společnosti bude postupně zprovozněno během příštích týdnů  a měsíců.

Digitální kabelová televize aktuálně nabízí  šedesát televizních programů všech žánrů včetně  všech čtyř programů ČT , Novy a Primy. Z tohoto počtu  vysílá digitálně - bez analogové varianty - 13 TV kanálů. V digitálním i v analogovém systému vysílá 30 TV kanálů (např.ČT, Nova a Prima). Dalších 17 TV kanálů v nabídce je zatím dostupných pouze analogově. V české nebo slovenské verzi je přitom 41 z nich.

„Digitální kabelová televize  vychází vstříc všem divákům, kteří si chtějí  k základní televizní nabídce vybrat a platit  jen ten televizní žánr, který skutečně chtějí. Zároveň vychází vstříc i těm, pro které byla analogová programová nabídka již nedostatečná, co do počtu programů“, upozorňuje generální ředitel společnosti UPC Václav Bartoň a dodává: „divákům nabídne i vysokou kvalitu obrazu a zvuku, možnost zobrazení  ve formátu 16/9, výběr různých jazykových  verzí a další užitečné služby, jako jsou  elektronický programový průvodce, rodičovský zámek na pořady pouze pro dospělé a v neposlední řadě i digitálně šířené rozhlasové programy.  Usilujeme o to, aby se naše televizní nabídka stala stejně populární a cenově dostupná jako jsou již náš internet a telefonní služby,“ končí Václav Bartoň.

Témata článku: Internet, Prima, Prime, Kabelová televize, Televize prima, Upc televize, Digitální televize, Televize program, ČT, Čt televize, Televize nova, Tv program slovenské televize, Slovenská televize

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5