UGS vydalo výsledky pro 3. čtvrtletí

Přední světový dodavatel v oblasti PLM zaznamenal úspěch ve svém strategickém plánu.
Nejdůležitější finanční údaje pro 3. čtvrtletí:

• EBITDA (zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) činil 69,1 milionu amerických dolarů nebo také 8,3% nárůst oproti stejnému období v minulém roce. Čistý příjem za 3. čtvrtletí činil 7,4 milionu amerických dolarů.

• Provozní zisk činil 15,9 milionu amerických dolarů a zahrnoval dopad nákladů nehmotné amortizace ve výši 38,5 milionu amerických dolarů. Provozní zisk za stejné období za minulý rok byl 19,3 miliony amerických dolarů a zahrnoval náklady na nehmotnou amortizaci ve výši 39,2 milionu amerických dolarů.

• Celkový obrat se zvýšil na 295,5 milionu amerických dolarů, tj. 1,8% nárůst oproti stejnému období za minulý rok.

• Obrat za software se zvýšil na 223,1 milionu amerických dolarů (zahrnuje výnosy z licencí a zákaznické podpory) nebo 1,6% nárůst v porovnání se třetím čtvrtletím roku 2005.

• Výše výnosů není upravena o časově rozlišené výnosy, odepsané ve spojení s akvizicemi. Tyto odpisy zapříčinily snížení příjmů za 3. čtvrtletí 2006 o 0,3 miliony amerických dolarů a oproti příjmům z roku 2005 o 2,2 miliony amerických dolarů.

 

Nejdůležitější finanční údaje od začátku roku:

• EBITDA (zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) činil 186,5 milionu amerických dolarů nebo také 25,3% nárůst oproti stejnému období za minulý rok. Čistý příjem za prvních 9. měsíců roku činil 33 milionu amerických dolarů.

• Provozní zisk  činil 20,6 milionu amerických dolarů a zahrnoval dopad nákladů nehmotné amortizace ve výši 116,8 milionu amerických dolarů. Provozní zisk  za stejné období za minulý rok byl 36.3 miliony amerických dolarů a zahrnoval náklady na nehmotnou amortizaci ve výši 111,6 milionu amerických dolarů.

• Celkový obrat se zvýšil na 866 milionu amerických dolarů, tj. 4,6% nárůst oproti stejnému období za minulý rok.

• Obrat za software se zvýšil na 649,4 milionu amerických dolarů (zahrnuje výnosy z licencí a zákaznické podpory) nebo 5,7% nárůst v porovnání se stejným obdobím za minulý rok.

• Výše výnosů není upravena o časově rozlišené výnosy, odepsané ve spojení s akvizicemi. Tyto odpisy zapříčinily snížení příjmů do 9. měsíce roku 2006 o 0,7 miliony amerických dolarů a oproti příjmům za stejné období roku 2005 o 10,2 miliony amerických dolarů.


 

Jiné důležité finanční údaje:

• Čistá hotovost z provozních aktivit byla 111,6 milionu amerických dolarů za prvních 9 měsíců roku.

• Dlouhodobé pohledávky k 30. září 2006 činily 1 155,3 miliony amerických dolarů v porovnání s 1 212 miliony amerických dolarů k 31. prosinci 2005. Toto zahrnuje zaplacené pohledávky ve výši 62,3 miliony amerických dolarů.

Tony Affuso, president společnosti UGS řekl: „Jsme stále úspěšní v našem strategickém plánu a přitom se nadále zaměřujeme na rozšíření našeho EBITDA a cashflow a na vylepšení našeho systému prodeje. Jelikož se náš produkt udržuje na špičce a zaměřuje se na úspěch zákazníka, uzavřeli jsme za toto čtvrtletí smlouvy se společnostmi jako jsou např. Boeing, DaimlerChrysler, Unilever, Visteon, Bosch Siemens, Northrop Grumman Ship Systems, Bayer Healthcare a s Jet Propulsion Lab.

Tyto kontrakty odrážejí důvěru, kterou máme na trhu, což významně podtrhuje naše pozice v segmentu vedoucích společností v nové analýze Gartner Magic Quadrant. Jelikož je našim zájmem úspěch zákazníka, naše hodnocení je vyšší než kdykoli předtím a náš příjem ze zákaznické podpory trvale roste.

 

Nejdůležitější obchodní údaje:

• Společnost UGS podepsala se společností Microsoft distributorskou dohodu, která umožňuje společnosti UGS prodej databázového produktu SQL Server 2005, a stává se tak první PLM společností oprávněnou tento produkt prodávat přímo společnostem, které hledají komplexní PLM řešení plně podporované na platformě Microsoft®.

• Společnost PRTM, mezinárodně uznávaná jako vedoucí manažerská konzultační firma pro technologicky orientované společnosti, se zapojila do programu UGS Partner jako UGS Consulting and Systems Integration Alliance Partner.

• K dnešnímu dni společnost UGS zazanamenala 35% nárůst výnosů z licencí přes autorizované distributory a plní tak cíl zvýšit prodej prostřednictvím autorizovaných distributorů o 50% do konce roku.

• Ford Motor Company rozšířila Teamcenter o Tecnomatix, jakož to globální systém řízení a plánování výrobních procesů pro podporu výrobních postupů. Toto řešení, podporující souběžný  engineering a komplexní distribuci souvisejících dat, umožní celkové snížení vývojového cyklu vozidla.

• Příkladem úspěchu UGS ve 3. čtvrtletí byla migrace z I-deas do NX ve společnosti Larsen & Toubro Limited, která je největší indickou konstrukční a technologickou společností. Díky migraci, Larsen & Toubro sloučil více CAD systémů a expandoval na PLM.

• Wanfeng Auto Holding Group, přední společnost v čínském automobilovém odvětví a nějvětší výrobce hliníko-slitinových kol v Asii, si zvolil software Teamcenter Express od společnosti UGS jako svůj první cPDM systém.

Témata článku: Software, Microsoft, Ebitda, Cashflow, Bayer, Boeing 767, Boeing 777, Bosch, Unilever

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5