UGS představuje první průmyslové řešení pro správu životního cyklu řídícího softwaru

Společnost UGS, přední světový poskytovatel softwaru a služeb v oblasti PLM, oznámila spolupráci se společností Telelogic, která vyústila ve vytvoření prvního PLM průmyslového řešení pro správu životního cyklu softwarových produktů, které jsou dnes začleňovány do více a více důmyslných produktů.

Nástroj pro „správu životní cyklu softwaru “ – výsledek propojení softwaru Teamcenter, světově nejrozšířenějšího PLM, a softwaru Telelogic Rhapsody – rozšiřuje mechatronické PLM funkce systému Teamcenter, a nyní také zahrnuje správu vývoje softwaru. Společnost Telelogic vstupuje v Partnerském programu společnosti UGS do kategorie Foundation.

Nové řešení Teamcenter-Rhapsody integruje jazyk UML (Unified Modeling Language) do PLM. Toto sjednocuje požadavky a správu životního cyklu s návrhem softwarových aplikací a automatizovaným vývojem kódu. Zároveň dochází k rozšíření sady UGS průmyslových nástrojů určených pro kompletní správu životního cyklu elektro-mechanického řídícího programu.

„S rapidním vzrůstem softwarových produktů hrajících klíčovou roli v širokém spektru výrobků od automobilů a letadel až po satelity a mobilní telefony, dnes spousta našich zákazníků tráví mnoho času a utrácí mnoho peněz při vývoji, testování a ladění těchto systémů, aby si byli jisti jejich kvalitou,“ řekl Steve Bashada, viceprezident Teamcenter Applications, UGS.

„Díky průkopnickému spojení UGS, Telelogic Systems a „Software Modeling Business Unit“ je našim zákazníkům dodáváno kompletní řešení, které usměrňuje a automatizuje tento proces tak, aby finální provedení vyhovovalo požadavkům, softwarové verze odpovídaly elektromechanickým návrhům a vývoj i testování zabralo podstatně méně času.“

Témata článku: Software, Modeling, Elektra, Unit, Unity

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?