TÜV SÜD certifikuje Evropskou centrální banku

Evropská centrální banka (ECB) získala jako první centrální banka na světě certifikaci ISO/IEC 20000 za vynikající řízení IT služeb (ITSM – IT service management). Centrální oddělení informačních systémů banky prošlo před udělením tohoto certifikátu komplexním auditem a hodnocením společnosti TÜV SÜD. ISO/IEC 20000 je celosvětový standard specificky zaměřený na ITSM, který popisuje integrovaný soubor řídicích procesů pro efektivní poskytování IT služeb podniku a jeho zákazníkům.

Dr. Klein, Chief Financial Officer společnosti TÜV SÜD, při udělení certifikátu pochválil ECB za její detailní přístup k zavádění nových služeb a za vynikající řízení IT: „Když se dívám na podnikové procesy v centrální bance – porovnávání, přípravu a komunikaci dat souvisejících s ekonomikami jednotlivých členských států – je evidentní, že takové procesy by bez účinné a efektivní podpory IT nebyly možné. V tomto kontextu není certifikace jednorázovou událostí. Spouští proces kontinuálního zlepšování, jehož prostřednictvím získá ECB konkurenční výhodu.“

Hans-Gert Penzel, generální ředitel informačních systémů v ECB poznamenal, že díky certifikaci si mohou být interní i externí zainteresované strany jisty tím, že centrální oddělení informačních systémů je schopno poskytovat účinné a efektivní IT služby využívající ty nejlepší postupy v odvětví.

Udělení certifikátu je zásadním milníkem Programu zlepšování služeb ECB; pozitivně přispělo ke spokojenosti interních zákazníků a uživatelů a přineslo přímé finanční benefity. "V České republice nabízíme a provádíme certifikace systému managementu IT služeb podle ISO/IEC 20000-1, například i u významného centrálního orgánu státní správy, certifikace systému managementu bezpečnosti informací podle ISO/IEC 27001 nebo také certifikace kvality služeb eshopů," doplnil Ing. Roman Prášek, Ph.D., gestor pro oblast bezpečnosti informací TÜV SÜD Czech, české pobočky korporace TÜV SÜD.

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?