reklama

TrustPort Antivirus dosáhl dvojitého úspěchu ve srovnávacích testech

TrustPort, přední výrobce bezpečnostního software dnes oznámil, že jeho výrobky podle přísných testů dvou hlavních nezávislých laboratoří - VB100 a AV-Comparativeszískaly další ocenění za nejlepší antivirovou technologii v tomto odvětví.

Klepněte pro větší obrázekTestovací sada použitá laboratoří AV-Comparatives obsahovala více než 400 000 vzorků malwaru, které nebyly starší než šest měsíců. TrustPort Antivirus obsadil nejvyšší příčku v testu díky své detekci 99,2 % všech vzorků, což je vynikající výsledek ve srovnání s ostatními produkty. Díky tomu získal TrustPort Antivirus další ocenění AV-Comparatives Advanced+.

Do dubnového testování laboratoře Virus Bulletin se zapojilo téměř sedmdesát výrobců. Jejich výrobky byly předmětem řady testů zaměřených na skenování v reálném čase a skenování na vyžádání, hodnotila se reaktivní a proaktivní detekce a v potaz byla vzata také výkonnostní kritéria. TrustPort Antivirus získal s úspěšností 98 % a 0 % falešných poplachů první místo.

“TrustPort je jeden z mála produktů využívajících více motorů, které pravidelně soupeří o nejlepší skóre v našich testech, a vymezuje si pravý horní roh našeho reaktivního a proaktivního kvadrantu jako svůj vlastní,” poznamenává John Hawes, technický konzultant Virus Bulletinu. “Bilance společnosti v posledních letech je vynikající, zahrnuje devět úspěchů v posledních dvanácti testech; třikrát se společnost nezúčastnila. V posledním roce se zúčastnila a prošla ve čtyřech testech.“

Zpráva Virus Bulletinu od Johna Hawese dále podrobně popisuje kvality TrustPort Antiviru: “Proces nastavení je poměrně rychlý, bez odchylek oproti běžným zvyklostem, a vše je hotovo asi za minutu bez nutnosti restartu.” Zpráva pokračuje uznáním skvělých detekčních poměrů, které „ve většině oblastí stěží klesly pod 99 %; dokonce i v proaktivním týdnu testu reaktivní a proaktivní detekce předvedl software skutečně vynikající výkon. Sadu běžně se vyskytujících virů bez problémů rozmetal, a hlavně, naložil obdivuhodně s kontrolní sadou neškodných vzorků.“

Témata článku: Antivirus, Test antiviry jsou nejlepší

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama