TRANSCEND SSD740 – pevné disky s funkcí SATA DevSleep

Společnost TRANSCEND uvádí novou sérii SSD disků s rozhraním SATA III 6Gb/s o názvu SSD740. Disky jsou založeny na řadiči JMF667H od firmy JMicron a jsou určeny zejména k profesionálnímu použití, osvědčí se však také v noteboocích nebo PC pro domácnost.

Nová série disků TRANSCEND má rychlost čten dat až 530MB a při zápisu až 470MB za sekundu.Rychlost zápisu a čtení vzorků 4k činí 283 a 267MB za sekundu. Tyto hodnoty umožňují zpracovávání nekomprimovaných souborů, vidií nebo fotek.

SSD740 podporuje také funkci SATADevice Sleep (DevSleep), která vypne nevyužívané zařízení připojené k SATA portu. Disk je pak v případě potřeby okamžitě zapnut. Tato funkce umožňuje další snížení spotřeby energie, kterou uživatel ocení především například při provozu notebooku na baterii.

SSD740 je nabízen ve třech provedeních, s kapacitou pro systém a nejdůležitější data: 64GB, nebo s kapacitou dostatečnou pro systém data i programy 128GB a 256GB. SSD disky nové řady SSD740 jsou v tenkém provedení o tloušťce 7 mm což umožnuje jejich využití i pro ultrabook. Hmotnost disku je 52 gramů.

SSD740 využívá také systém sledování nosiče a ochrany dat S.M.A.R.T.,a dále se o bezpečnost uložených dat stará systém korekce chyb ECC a funkce pro optimální provoz disku TRIM a NCQ.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Pevné disky, Transcend, Trim, 64Gb

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?