Toshiba Satellite L: výkonné notebooky pro digitální zábavu i výpočty

Společnost Toshiba Europe GmbH představila řadu notebooků Satellite L pro rok 2012.Notebooky jsou určeny jak pro sledování vysoce kvalitního multimediálního obsahu, tak pro silný a sofistikovaný výpočetní výkon.

Řada Satellite L je postavena na nejnovějších procesorech a zahrnuje modely se třemi různými velikostmi obrazovek: L830 je dodáván s 33,8 cm (13,3'') displejem a je zaměřen na uživatele, kteří hledají lehkého, ale výkonného společníka pro zábavu na cestách, L850 s displejem 39,9 cm (15,6'') je univerzální multimediální notebook, který nabízí dobrý poměr mezi přenositelností a velikostí displeje a umožňuje pohodlnou práci nebo sledování videa a L870 je jasnou volbou pro uživatele, kteří požadují velký 43.9 cm (17,3'') displej pro ještě lepší požitek ze širokoúhlého zobrazení.

Klepněte pro větší obrázek

Nové modely řady Satellite L budou k dispozici ve více atraktivních matných a lesklých barevných provedeních, případně v prémiovém hliníkovém šasi (L855/L855D, L875/L875D). Na evropský trh se dostanou během druhého čtvrtletí roku 2012.

Veškeré nutné vybavení pro mobilní zábavu je uvnitř

Notebooky řady Satellite L mají vše potřebné pro silné multimediální zážitky. Jsou vybaveny brilantními displeji s vysokým rozlišením TruBrite® a stereo reproduktory s podporou technologie SRS Premium Sound Enhancement HD pro dokonalý prostorový zvuk.

Klepněte pro větší obrázek

Tyto notebooky jsou vybaveny technologií Toshiba Resolution+ pro zvýšení kvality a rozlišení obrazu, to vše je podtrženo vestavěnou mechanikou Blu-ra. Tyto vlastnosti společně zlepšují složitými algoritmy standardní rozlišení videí, která jsou díky zlepšení ostrosti a barev v reálném čase (v závislosti na modelu) kvalitativně velmi blízká videím ve vysokém rozlišení.

Vysokorychlostní připojení pro rychlý přenos dat

Notebooky budou dodávány s širokým výběrem portů a rozhraní, připraveny splnit jakékoli požadavky. Poskytují vysokorychlostní přístup k sítím přes gigabitové rozhraní Ethernet nebo WLAN a obsahují porty USB 3.0 s přenosovou rychlostí až 5Gbit/s, což je zhruba 10ti násobná rychlost oproti standardu USB 2.0. Modely Satellite L budou také vybaveny Bluetooth 4.0.

Klepněte pro větší obrázek

Tento nový standard podporuje více konfigurací, které mohou být přiděleny vyhrazeným zařízením spárovaným s notebooky: umožňuje například úsporu energie při pomalejší synchronizaci smartphonu, ale může zprostředkovat i velmi rychlou synchronizaci s přenosovou rychlostí až 24Mbit/s pro přenos objemných souborů v rámci vteřin. Notebooky řady Satellite L je možné propojit s moderními televizory přes HDMI a zobrazit video na větší obrazovce.

Příslušenství pro notebooky Satellite L

Toshiba nabízí široký výběr příslušenství, které pomůže rozšířit možnosti notebooků. USB dokovací stanice dynadock™ U3.0 snadno spojí notebook se všemi často používanými periferními zařízeními, jako jsou myši, monitory nebo externí pevné disky - to vše připojením pouze jediného kabelu USB. Uživatelé si také mohou vybrat z řady myší, které doplňují design notebooků. Na výběr bude také ze tří dostupných řad pouzder pro transport notebooku.

Základní řada nabídne výbornou hodnotu v poměru k ceně a k dispozici budou také batohy s funkčním a stylovým designem. Řada Advantage bude obsahovat i vozíky a batohy a nabídne vyváženou kombinaci kvality, elegantního designu a funkčnosti. Zákazníky, kteří vyžadují pouzdro na notebook s prvotřídním designem a výjimečnými materiály, jistě osloví řada Premium.

 

Témata článku: Notebooky, Toshiba Satellite, Transport

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?