reklama

Teconet a Axis nabízejí bezpečnostní řešení pro vzdálené lokality

Praha, 14. února 2007 - Společnost Teconet, leader v internetových službách, nabízejících vzdálený přístup a vizuální zabezpečovací techniku, dnes oznámila, že uvádí na trh službu vzdáleného dohledu NetRex. Ta využívá síťové kamery dodávané švédskou společností Axis Communications.

Služba NetRex přináší novou úroveň bezpečnosti do každodenního života soukromých uživatelů a malých firem z České republiky. Síťové kamery Axis jsou vhodné pro instalaci například v domech, chatách a chalupách, kancelářích a v dalších lokalitách. V kombinaci se službou NetRex – internetovým řešením vzdáleného dohledu – pak uživatelé mají možnost sledovat obraz prostřednictvím mobilního telefonu či počítače.

Je váš domov v bezpečí, když jste pryč? Jsou už děti doma ze školy? Je na chatě všechno v pořádku? A v provozovnách v Praze a v Brně? Probíhá stavba nového domu, jak má? To je jen několik z mnoha otázek, na které mohou odpovědět síťové kamery s řešením NetRex a připojením k Internetu. K živým i uloženým obrazům ze vzdálených lokalit je snadný přístup prostřednictvím mobilního telefonu či počítače. Jednoduše řečeno – rychle se můžete přesvědčit, že na místech, kde se právě nezdržujete, je vše v pořádku. Součástí řešení je samozřejmě také ochrana proti narušení sledovaného prostoru.

„Pro mnoho lidí znamená Internet jen e-mail, prohlížení webových stránek, levné telefonování a sledování videa. Možná si ani neuvědomují, že Internet mohou využít i jako třetí oko, strážce, „hlídacího psa“ a mít tak pod dozorem své domovy, kanceláře a jiná důležitá místa. To je nyní možné díky službě NetRex, kvalitnímu a uživatelsky příjemnému řešení, které dodává širokopásmovému připojení k Internetu a pokročilým video technologiím novou dimenzi,“ říká David Capoušek, ředitel společnosti Teconet s. r. o.

„V posledních několika letech jsme byli svědky zvýšeného zájmu malých firem a soukromých osob o tento typ služeb. Víme, že počet uživatelů širokopásmového přístupu k Internetu v České republice rychle roste, takže infrastruktura potřebná pro tento typ služeb je k dispozici,“ říká Joacim Tullberg, ředitel divize spotřebitelských služeb společnosti Axis Communications. “Díky službě NetRex, která je výsledkem spolupráce s firmou Teconet, získá přístup k výhodám síťového videa nová skupina uživatelů. Jednou z hlavních výhod služby je snadná instalace zařízení v domovech či kancelářích, kterou zvládne i nezkušený uživatel,” dodává.

A právě díky snadnosti instalace je služba jedinečná. K jejímu využívání potřebuje zákazník pouze síťovou kameru a připojení k Internetu. K provozu kamery není potřeba počítač, protože vše potřebné je již vestavěno v kameře a veškeré záznamy z kamery se ukládají centrálně na zabezpečených NetRex serverech. Ke sledování videa uživateli postačuje přihlásit se na portál NetRex prostřednictvím mobilního telefonu či standardního webového prohlížeče, např. Internet Exploreru či Firefoxu. A to je vše!

NetRex v současné době nabízí výběr ze 7 síťových kamer Axis. Například AXIS 207 je základní, přesto však kvalitní kamera pro vnitřní použití, AXIS 207W je její bezdrátovou variantou pro použití v prostředí Wi-Fi, AXIS 211 je vynikající pro venkovní použití a AXIS 214 uspokojí nejnáročnější uživatele svými funkcemi natáčení a přibližování. Síťové kamery je možno zakoupit prostřednictvím portálu NetRex. Ke každé kameře je za měsíční poplatek poskytována služba NetRex, která zákazníkům poskytuje vzdálený přístup ke kameře, nahrávání videa, upozorňování o alarmech a další užitečné funkce. Počátek využívání služby zákazníkům usnadní 30 denní zkušební provoz zdarma. NetRex není vázán na žádného konkrétního poskytovatele přístupu k Internetu a lze jej provozovat s připojením od libovolného poskytovatele.

Témata článku: Prohlížeče, Internet, Axis, Video Chat, Alarm, Mobilní telefony brno

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama