T-Mobile: Výstavba HSPA+ 42 pokračuje

T-Mobile spouští HSPA+ 42 v dalších třech městech. Užít si rychlou jízdu tak mohou nově
i v Hradci Králové, Plzni, do konce měsíce pak přibudou ještě i Karlovy Vary a centrum Prahy. Aktuálně tedy vysokorychlostní technologie pokrývá 20,46 % populace s celkem 720 základnovými stanicemi. Pozadu však nezůstává ani technologie 3G, jejíž meziroční nárůst objemu přenesených dat vykazuje 110 % a dvojnásobně stoupl
i hlasový provoz.

„Ve vylepšování naší sítě nepřestáváme. Chceme zákazníkům přinést co nejlepší uživatelskou zkušenost s výbornou kvalitou, umožňující opravdu rychlé datové přenosy. Například v technologii 3G prokazatelně nejrychlejší jsme, potvrzují to i nezávislá měření serveru DSL.cz, kde jsme již po 19. v řadě za sebou zvítězili,“ říká Michal Podlucký, senior manažer řízení kategorie a produktů T-Mobile.“

Začátkem roku operátor pokryl HSPA+ 42 území měst Olomouc, Pardubice, Nymburk, Jihlava, Trutnov, Vrchlabí a pražského Letiště Václava Havla. Technologii, která umožňuje v maximální přenosové rychlosti surfovat až 42 Mbit/s pro stahování, si ale užívají i obyvatelé Brna, Liberce, Českých Budějovic, Mladé Boleslavi, Zlína, Otrokovic, Poděbrad, Berouna a části Prahy.

Ačkoli se procento populace nezdá nijak vysoké, signál z měst pokrývá i přilehlé lokality. Celkem se tak z rychlého surfování mohou radovat i v dalších 67 obcích, mezi něž patří i vísky s kouzelnými jmény Vráto, Spojil, Plandy, Úsilné, Písty i Křečkov a Žabovřesky. Dále zde najdeme malebné Praskačky, Hůry, Pátek, Lelekovice nebo Modřice a celou řadu dalších zajímavých míst.

Operátor se svým zákazníkům snaží opravdu přinést maximum – proto také posílil signál nejrychlejšího internetu mobilní základnovou stanicí i během populárního festivalu Majáles, který proběhl začátkem května v Brně. Stejně spolehlivý servis a plnou podporu přinese i návštěvníkům Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě, který se bude konat již tento týden, 24. – 26. 5. 2013.

Rychlá data HSPA+ 42 mohou již automaticky využívat všichni zákazníci s novými datovými tarify, kteří vlastní mobilní telefon nebo modem podporující tuto technologii.

Více informací zde.

Výsledky rychlostního měření zde.

Aktuální číslo časopisu Computer

Srovnání 14 Bluetooth reproduktorů

Velký test 4K televizorů

Jak se zbavit otravných hovorů

Radíme s výběrem nového mobilu