T-Mobile spouští nové virtuální datové centrum

Nové virtuální datové centrum (dále VDC) je provozováno na špičkových technologiích v datových centrech T-Mobile a nabízí cloudové služby infrastruktury i vlastní platformy. „V případě nástupu nového virtuálního datového centra se jedná o vznik služby, která logicky zapadá do filozofie T-Mobile jako jedničky v datových centrech a bezpečném zacházení s daty zákazníka,“ říká Martin Záklasník, ředitel marketingu pro firemní segment a MNC T‑Mobile. Nové VDC bude dostupné během léta 2016 pro všechny zákazníky ze segmentu středních a velkých podniků a státní správě.

Zákazníci již nejsou omezeni fyzickou IT infrastrukturou. Tu mohou spolu s aplikacemi virtualizovat a využívat IT zdroje bez nutnosti nákladných investic. V minulosti veškeré nové technologie vyžadovaly kapitálovou investici, čas na nastavení, proškolení a průběžné náklady na údržbu. Nové VDC nabízí radikální změnu implementace a zpoplatnění technologií. Nyní si zákazník může vybrat nejvhodnější způsob zpoplatnění cloudu sám a to zejména díky novým platebním modelům (fixní, alokační, spotřební, kombinovaný).

Veřejný cloud T-Mobile využívá nejmodernější technologie firem Cisco, HP nebo NetApp a virtualizaci zajišťuje prostřednictvím VMware nebo KVM/OpenStack. „Služby poskytujeme na hardwarové platformě, plně administrované IT odborníky společnosti T-Mobile. K dispozici je komplexní škála služeb, vysoké zabezpečení a široké možnosti práce s virtuálními servery a datacentry. Nové funkcionality lze využít i při práci s licencemi.“ dodává Antonín Zajíc, manažer kategorie a produktů T‑Mobile.

Jako technologický dodavatel byla vybrána společnost Altron. „Jsme potěšeni, že jsme spolu s T‑Mobile mohli zúročit naše dlouholeté zkušenosti s vývojem softwaru a řešení pro správu a řízení virtuálního datového centra a cloudu. Je to pro nás ale i závazek, abychom dokázali dlouhodobě udržet a zlepšovat vysokou kvalitu našich služeb,“ komentuje Zbyněk Juřena, ředitel IT divize společnosti Altron.

Aktuální číslo časopisu Computer

Srovnání výhodných 27" monitorů

Velký test levných rychlých routerů

Jak nastavit Android, aby vás nesledoval

45 podrobných testů a recenzí