Srovnání cen přes mobilní telefon

Server SrovnaniCen.cz, který umožňuje uživatelům vyhledávat a srovnávat ceny zboží v internetových obchodech, tuto službu nově nabízí i přes WAP rozhraní mobilního telefonu. Nyní můžete kdekoli zjistit, za jakou cenu prodávají různé internetové obchody konkrétní zboží.

"S WAP rozhraním si můžete například z klasického kamenného obchodu ověřit, za jakou cenu nabízí stejné zboží internetové obchody", uvedl Vojtěch Semecký, jeden z autorů serveru a dodává: "za tuto službu uživatelé kromě běžných poplatků za WAP nic neplatí, stačí mít mobilní telefon s podporou WAP2, což jsou téměř všechny novější telefony".

Některé zahraniční srovnávače cen, například německý Guenstiger nebo americký Froogle, už začali WAP poskytovat dříve. V České republice je však server SrovnaniCen.cz zatím jediný. Přestože WAP služby obecně nejsou uživateli mobilních telefonů příliš využívané, v případě SrovnaniCen.cz je toto rozhraní zásadním krokem, který uživatelům umožní orientaci v rozsáhlých nabídkách internetových obchodů i když zrovna nejsou připojeni k internetu. Do vyhledávače stačí zadat jméno hledaného produktu nebo jen obecný název zboží a server vám vyhledá nabídky různých internetových obchodů.

SrovnaniCen.cz působí na českém Internetu od srpna loňského roku. Od té doby se do něj zapojilo přes 600 internetových obchodů různého sortimentu a nyní prohledává téměř 2 miliony nabídek zboží.

http://www.srovnanicen.cz

 

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?