Spolužáci.cz našli staré kamarády

29. září 2005
DivX Create Bundle dočasně zdarma
Praha, 29. září 2005 – Renesance jedné ze služeb portálu Seznam.cz přináší v posledních dnech zcela unikátní čísla o návštěvnosti. Spolužáci.cz se totiž vracejí do paměti uživatelů, kteří kdysi odešli ze školních lavic. Služba přináší nejen nový design, ale i jednodušší navigaci.

Ten, kdo si modrou kytičku s nápisem Spolužáci.cz  na Seznamu.cz ještě nenašel, má nyní zcela novou šanci na adrese www.spoluzaci.cz. Tady je totiž ukryto nepřeberné množství základních a středních škol, gymnázií nebo učilišť spolu s celou historií a seznamem odučených/odmaturovaných tříd až do současnosti. Školy jsou navíc seřazené pod názvy jednotlivých měst, ve kterých se nacházejí a tak není problém ani pro internetového laika najít přesně tu svou partu kamarádů ze školních let.

 

K přihlášení do své třídy ( pokud je na internetu založena ), stačí jen na kterékoliv službě Seznamu vyplnit svou registraci, tzn. jméno a heslo. Při vstupu do třídy stačí heslo pro třídu anebo dohodnutá odpověď na zadanou otázku a minulost  se stane přítomností on line. Pokud třída ještě neexistuje, ten, kdo ji založí, se automaticky stává jejím správcem. Zároveň může označit dalšího svého spolužáka jako druhého správce. Funkce správce může v internetové třídě například zakládat jména nových spolužáků ve třídě, editovat údaje nebo mazat dokumenty. Pokud si návštěvník chce svou třídu jen prohlédnout, nemusí se na Seznam.cz přihlašovat vůbec.

 

Spolužáci.cz nejsou však jen o minulosti. Jejich prostřednictvím komunikují současní studenti mezi sebou, anebo navazují kontakt s podobnými školami a pak hodnotí – výuku, kantory, závěrečné písemky, přípravu taháků, nedostatkové učebnice nebo přezdívky ředitele… Postrachem učitelů se může stát rubrika „Učitelé“, kde vznikají seznamy pedagogů a názory na ně, ještě zábavnější čtení nabízejí  „Drby“.

 

Skutečnost, že se lidé rádi setkávají a probírají své osudy i kantory, kteří se na nich pedagogicky podepsali, je vidět na posledních číslech o návštěvnosti serveru Spolužáci.cz. Z původních pár tisíc návštěv za den se v posledním týdnu – po uvedení nové verze Spolužáků – šplhají čísla až do desítek tisíc. Na jediný den tak nyní připadá stejný počet návštěvníků jako kdysi za celý týden.

 

Nasazením nové verze Spolužáků na Seznamu.cz se historie této služby píše dál a mnohem výrazněji. Výsledky měření ukazují, že 94% starých spolužáků přijalo i nynější graficky a systémově vylepšenou verzi - spolu s novými návštěvníky ( těch je nyní 83%) tak zůstávají věrnými kamarády Spolužáků.cz.

Témata článku: Spolužáci.cz, Laika

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • domorodec 29. 9. 2005 22:14:08
    Tak na těch stránkách jsem byl asi 2x a to asi před 3 lety , když tetka...
Určitě si přečtěte

Novou superbaterii lze nabít za pár sekund, může prodloužit výdrž telefonu na více než týden

Novou superbaterii lze nabít za pár sekund, může prodloužit výdrž telefonu na více než týden

** Vědci vyvinuli nový nanomateriál pro tvorbu superkondenzátorů ** Ohebná struktura umožňuje použití i u nositelností ** Nová technologie umožní extrémně rychlé nabití a mnohem delší výdrž než současné Li-Ion baterie

26.  11.  2016 | Karel Javůrek | 36

Monitory do 10 tisíc: poradíme, jaké jsou teď nejlepší

Monitory do 10 tisíc: poradíme, jaké jsou teď nejlepší

** Dobrý monitor s kvalitním panelem lze pořídit pod tři tisíce korun ** Pod deset tisíc si můžete koupit pracovní 27" monitor nebo nejlevnější použitelné 4K ** Vybrali jsme také ideální model pro vícemonitorovou konfiguraci

27.  11.  2016 | Stanislav Janů | 13

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátory

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátory

** Programátorů je málo a horníků bez práce po uzavření dolu Paskov bude moc ** Problém řeší unikátní projekt ** Pilotní kurz dává naději, že by z horníků mohli být použitelní kodéři

28.  11.  2016 | David Polesný | 75