Společný projekt společnosti MAXPROGRES, s. r. o., Cisco Systems, spol. s r. o., a Damovo Česká republika, s. r. o.

Před necelým rokem byl na telekomunikační trh uveden projekt s obchodním názvem služby 99. Jde o projekt v oblasti telekomunikačních služeb postavený na platformě ethernetových sítí a IP telefonii.

Vzhledem k progresivnímu pojetí poskytovatele (společnosti MAXPROGRES), které vychází z vize plného využití výhod a nadstandardů nových technologií, je kladen důraz především na kvalitu těchto služeb. Proto se partnery projektu staly společnosti, které se řadí mezi světové špičky v oblasti komunikačních technologií. Řeč je o společnostech Cisco Systems a Damovo Česká republika. Na spolehlivosti služeb 99 se tedy kromě aplikované kruhové topologie podílejí také kvalitní páteřní a koncové prvky značky Cisco Systems, stejně jako vysoce profesionální implementace těchto prvků, kterou zajišťovala společnost Damovo.

 

Velmi dobrou vizitkou ročního působení alternativního operátora – společnosti MAXPROGRES – na telekomunikačním trhu je úspěšné připojení města Boskovic, ve kterém byla společností vybudována vlastní infrastruktura optických tras, na kterých jsou služby 99 poskytovány. V současné době využívá výhod služeb 99 řada firem a boskovických městských institucí (Městský úřad, školy, městská knihovna, Kulturní zařízení města Boskovice, Dům s pečovatelskou službou…), pro které je přínosem nejen kvalita, ale také značná finanční úspora.

 

Vzhledem ke skutečnosti, že společnost MAXPROGRES v průběhu minulých let vystavěla rozsáhlé metropolitní optické sítě nejen v Boskovicích, ale také v Brně, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Jihlavě a dalších městech České republiky, lze očekávat obdobně úspěšné spuštění telekomunikačních služeb 99 i v těchto dalších městech.

 

Již v úvodu bylo řečeno, že významnou roli v tomto projektu sehrává progresivní technické řešení. Z jakých principů tedy řešení vychází?

 

Metropolitní sítě jsou založeny na optických kabelech značky ERICSSON. Použitá optická vlákna využívají standardů G.652d, které umožňují nasazení vlnových multiplexů DWDM a CWDM. Pro páteřní, agregační a přístupové prvky jsou používány prvky Cisco Systems podporující datové přenosy v řádu desítek Gb/s – vytvářejí tak ideální podmínky pro poskytování kompletní nabídky služeb – Triple play (TV, internet, hlas). Všechny služby jsou zprostředkovány na IP protokolu. Jistě není novinkou, že IP protokol představuje technologický top v oblasti poskytování telekomunikačních služeb. O tom svědčí také fakt, že tuto technologii zavádějí nejvýznamnější světoví poskytovatelé komunikačních služeb.

O společnosti Cisco Systems

 

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) je přední světová firma dodávající internetová řešení. Tento rok je to 20 let, co firma přispívá k technologickým inovacím, drží si vedoucí postavení v oboru a vytváří dlouhodobě pozitivní dopad na sociální oblast společnosti. Informace o společnosti Cisco můžete najít na http://www.cisco.com.

Další novinky najdete na http://newsroom.cisco.com

 

Cisco, Cisco IOS, Cisco Systems a logo společnosti Cisco Systems jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. Veškeré další ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

O společnosti MAXPROGRES, s. r. o.    

Společnost MAXPROGRES, s. r. o., byla založena v srpnu 1996 jako sesterská společnost firmy TECHNISERV spol. s. r. o. Praha. Již od roku 1993 působila v Brně pobočka pražské společnosti TECHNISERV, která zabezpečovala servisní služby pro zákazníky především z bankovního sektoru v oblasti počítačových sítí. V roce 1995 vznikla v rámci této pobočky projekční skupina, zabývající se projektováním a výstavbou dálkových optických kabelů a účastnických telekomunikačních rozvodů. Po ustavení samostatné společnosti MAXPROGRES v roce 1996 byly do portfolia nabízených služeb velmi rychle doplňovány nové aktivity jak v oblasti telekomunikační (projekce, výstavba, servis, služby 99), tak v oblasti slaboproudých a bezpečnostních systémů (inteligentní budovy – počítačové sítě, elektronická zabezpečovací signalizace, elektronická požární signalizace, kamerové systémy, přístupové systémy...).

Informace o společnosti MAXPROGRES najdete na: www.maxprogres.cz.

O společnosti Damovo Česká republika, s. r. o.

 

Společnost DAMOVO Česká republika je spolu s dalšími deseti sesterskými firmami součástí globálního nadnárodního konsorcia Damovo Group, což představuje 2 000 zaměstnanců s působností v 11 zemích. Impulzem k transformaci divize Enterprise Solutions koncernu Ericsson v nezávislou společnost Damovo byla snaha flexibilně se přizpůsobit rychle se rozvíjejícímu trhu a zaměřit se především na řešení na míru dle individuálních potřeb i těch nejnáročnějších zákazníků.

80% podíl v Damovo vlastní Apax Partners Funds – jedna z největších soukromých finančních skupin na světě. Tato firma disponuje 160 profesionály v oblasti investic aktivními po celém světě. Společnost Ericsson si ponechala podíl ve výši 20 %.

 

Společnost Damovo Česká republika disponuje stabilním týmem čítajícím více než 100 zaměstnanců, kteří jsou základním stavebním kamenem jejího úspěchu. Pozornost je věnována stálému růstu jejich odborné kvalifikace včetně získávání aktuálních informací o novinkách ve vývoji technologií a služeb. Pro speciální projekty, z nichž nejvýznamnějším je v současné době výstavba haly Sazka Aréna, společnost vytváří specializované týmy.

Informace o společnosti Damovo Česká republika můžete najít na: www.damovo.cz

Témata článku: Transform, Ericsson, Multiplex, Arrow

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 9

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

** Zkraje roku unikly na internet snímky nového prostředí Neon ** Součástí Windows by mohlo být už na podzim ** Komunita grafiků na webu nespala a začala si hrát

26.  4.  2017 | Jakub Čížek | 60

Jak funguje Apple Liam: Robot, který umí recyklovat staré iPhony

Jak funguje Apple Liam: Robot, který umí recyklovat staré iPhony

** Apple zveřejnil detaily, jak funguje robotický systém Liam pro recyklaci iPhonů ** Jeden Liam zvládne rozdělat i na ty nejmenší díly 1,2 milionů iPhonů ročně ** Liam je důležitým prvkem k tomu, aby Apple mohl vyrábět pouze ze stoprocentně recyklovaných materiálů

24.  4.  2017 | Karel Javůrek | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5