Společnost SMART Comp. a.s. připojuje první zákazníky v rámci pilotního projektu FTTH

15. května 2010
Test osmi výkonných grafik

Společnost SMART Comp. a.s., provozovatel metropolitní optické sítě NETBOX, připojuje první zákazníky v rámci pilotního projektu FTTH (fiber to the home) v Brně-Lesné.

Součástí projektu je test pěti různých typů pasivní části FTTH technologie v praxi. V polovině roku 2010 se projekt vyhodnotí a zvolí se prakticky nejvýhodnější pasivní technologie pro další FTTH projekty plánované na tento rok.

Jako aktivní část FTTH technologie používá společnost SMART Comp. zařízení Cisco a Genexis v topologii point-to-point (vyhrazené vlákno pro každého FTTH zákazníka z centrály sítě NETBOX až do jeho bytu)

Výhodou FTTH technologie je vysoká spolehlivost služeb, odolnost proti rušení, flexibilita, minimální ekologická zátěž a připravenost sítě na služby, které budou vstupovat na scénu v této dekádě (interaktivní TV, vysoké rozlišení 2K a 4K, 3D televize atd.)

FTTH (optické vlákno) se všeobecně považuje za tzv. definitivní medium, které porazilo jak metalické, tak bezdrátové linky v parametru šířky pásma.

Na aktivovaných přípojkách nabízíme kompletní triple-play službu NETBOX – internet s rychlostí až 100 Mb/s oběma směry, televizi s takřka 100 programy a pokročilými video službami a pevnou linku bez paušálu s voláním v rámci sítě NETBOX zdarma.

Cena za zřízení a provoz služeb NETBOX je pro FTTH zákazníka stejná, jako v případě tradičního FTTB připojení metalickým kabelem.

Témata článku: Netbox, Televize 4k, 4K TV, Smart Home, Smart TV

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5