Společnost Internet Security Systems zaznamenala nárůst počtu stránek s tématikou výroby bomb

Praha, 29. listopadu 2005 – Společnost Internet Security Systems (ISS), přední dodavatel řešení preemptivního zabezpečení pro Internet, zaznamenala na webu nárůst stránek s extrémistickým a ilegálním obsahem. Podle společnosti ISS vzrostl počet internetových hostitelů poskytujících tento obsah během posledního roku na 188 000. To odpovídá více než 16 milionům samostatných internetových stránek.

V kasselském centru pro zpracování dat společnosti ISS pracuje tisíc počítačů, které soustavně procházejí Internet a vyhledávají nové webové stránky. Každý den jsou nepřetržitě a automaticky analyzovány a klasifikovány obrázky, grafika a texty nalezených internetových zdrojů. V současnosti je zaznamenáno více než 5 miliard internetových stránek a obrázků. Společnost ISS ukládá obsah do filtrační databáze. Tato databáze obsahuje 60 milionů položek a jde tak o nejaktuálnější, nejefektivnější a nejvýkonnější internetový filtrační seznam na světě.

 

Každá stránka s nežádoucím obsahem je zařazena do jedné z 60 tématických kategorií od domácího bankovnictví, nakupování na Internetu, přes hudbu a sport, až po zbraně, extrémistické stránky a nabídky zaměstnání. Tato klasifikace umožňuje uživatelům filtračního seznamu přizpůsobit přístup k Internetu tak, aby odpovídal jejich způsobu využití obsahu. Společnost ISS filtrační databázi denně dynamicky aktualizuje a doplňuje až o pět milionů stránek a obrázků.

 

Firmám nabízí společnost ISS produkt s názvem Proventia Web Filter, který optimalizuje přístup zaměstnanců k internetu a brání tak jakémukoli využití internetu, jež nesouvisí s jejich prací. Mimo jiné tak zvyšuje produktivitu zaměstnanců a redukuje právní odpovědnost plynoucí z nelegálního soukromého procházení Internetu na pracovišti.

 

Pro vzdělávací instituce a domácnosti jsou nejdůležitějšími kategoriemi ty, které by mohly být škodlivé pro nezletilé osoby. Internetový obsah zařazený společností ISS do kategorií „extremismus“ a „ilegální aktivity“ zahrnuje témata jako např. instrukce k výrobě zbraní a bomb, tvrdá pornografie, satanismus, okultismus, sebevražedná fóra nebo stránky o lidském kanibalismu. V kategoriích jsou zařazeny také prezentace, které podněcují k sebevraždám, sebepoškozování, násilí, mučení a podobně. Rovněž sem spadají stránky podněcující k uskutečňování nelegální činnosti, jako např. vraždění nebo žhářství. Firmy a domácnosti, které využívají produkty společnosti ISS, mají záruku, že tento druh webových prezentací lze jednoduše blokovat pomocí řešení Proventia Web Filter, takže jejich uživatelé jsou před škodlivým obsahem chráněni.

###

O společnosti Internet Security Systems, Inc.

Internet Security Systems je expert s důvěrou podnikového i vládního sektoru, který poskytuje produkty a služby na ochranu proti internetovým hrozbám. Jako zavedený světový lídr v oblasti bezpečnosti nabízí společnost ISS už od roku 1994 cenově dostupná řešení regulačních a obchodních rizik podnikání svým zákazníkům na celém světě. Produkty a služby společnosti ISS jsou založené na proaktivní bezpečnostní inteligenci řízenou ISS X-Force výzkumným a vývojovým týmem – jednoznačnou světovou autoritou výzkumu zranitelnosti a hrozeb počítačových systémů. ISS má centrálu v americké Atlantě, kromě Ameriky však působí také v Asii, Austrálii, Evropě a na Středním východě.

Témata článku: Internet

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?