Společnost Epson uvádí nový všestranný multimediální videoprojektor pro vzdělávací instituce

6. listopadu 2009
Nové KDE 4.3.3 opravuje desítky chyb

Společnost Epson, světová jednička na trhu s videoprojektory, oznamuje uvedení projektoru EB-W8D, jediného řešení multifunkčního videoprojektoru navrženého speciálně pro vzdělávací instituce.Přenosný a funkčně bohatý projektor EB-W8D disponuje přehrávačem disků DVD a formátu DivX a stereofonními reproduktory. Vnáší tak do učeben všestranné multimediální zařízení.

Projektor EB-W8D přináší to nejnovější z inovací společnosti Epson společně s působivým výstupem barevného světla (CLO) v hodnotě 2 500 lumenů a kontrastním poměrem 3 000:1. Výsledkem je, že studenti získají vynikající obraz i v jasných prostředích.Rozlišení WXGA v kombinaci s pokročilou obrazovou technologií 3LCD od společnosti Epson rovněž zajišťuje jasnost a ostrost obrazu.

Nová funkce Automatická optimalizace barev zajišťuje, že videoprojektor není třeba ručně dolaďovat.Provozní a barevné režimy se automaticky adaptují na nejlepší přednastavené hodnoty podle osvětlení v dané místnosti. Tím je zajištěno snadné ovládání v učebně a dosažení toho nejlepšího obrazu.

Raphael Payre, produktový manažer společnosti Epson Europe, poznamenal:„Projektor EB-W8D přináší vyučujícím a studentům nepřekonatelné možnosti videoprojekce.S integrovaným přehrávačem DVD/DivX a dvěma 10W stereofonními reproduktory nabízí projektor EB-W8D skutečné multimediální možnosti.Jeho malá velikost, lehkost a pohodlná rukojeť usnadňují přenos z jedné učebny do druhé.Snadné nastavení a rychlé spuštění rovněž znamenají, že vyučování lze zahájit okamžitě bez ztráty pozornosti studentů.“

Projektor EB-W8D byl navržen pro moderní vzdělávací zařízení, jež kladou důraz na multimediální výuku, a přináší svým uživatelům spoustu výhod.Vyučující mohou využít výhod funkcí, jako je multimediální prohlížeč jednotek Flash, který umožňuje okamžitou videoprojekci souborů přímo z klíče USB.Tato funkce nejen že šetří čas, ale také zvyšuje mobilitu videoprojektoru, protože k projekci souborů není potřeba žádný počítač.Vertikální korekce lichoběžníku zajišťuje automatickou projekci skvělého obrazu, který společně s funkcemi rychlého spuštění a vypnutí umožňuje okamžité zahájení i ukončení výuky.

Společnost Epson se zavázala chránit životní prostředí, a proto je projektor EB-W8D vybaven nízkowattovou lampou E-TORL, která šetří náklady a energii bez vlivu na jas obrazu.Lampa E-TORL rovněž zaručuje velmi dlouhou životnost, což znamená, že celkové náklady na vlastnictví jsou mnohem nižší. Lampu není třeba měnit i několik let.

Raphael Payre dodal:„Společnost Epson je v současnosti jediným výrobcem videoprojektorů s řešením multifunkčního multimediálního videoprojektoru speciálně navrženého pro vzdělávací instituce.Snažili jsme se brát v úvahu názory zákazníků a přinášíme na trh ty nejlepší inovace. Věříme, že projektor EB-W8D překročí všechna očekávání.

Shrnutí hlavních funkcí řady Epson EB-W8D:

  • integrovaný multimediální videoprojektor s přehrávačem DVD/DivX a dvěma 10 W stereofonními reproduktory,
  • snadné použití a mobilita – ideální pro sdílení ve vzdělávacích institucích,
  • vstup mikrofonu pro zesílení hlasu vyučujícího v učebně,
  • multimediální přehrávač USB umožňuje snadné přehrávání videa a obrázků,
  • doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 22 680,- Kč – na trhu od 15. října 2009.

Témata článku: Projektory epson, Lumen

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5