Společnost Epson na veletrhu FESPA 2010 představila grafickou kreativitu

Společnost Epson předvedla na veletrhu FESPA všestranné možnosti své technologie inkoustového tisku Micro Piezoa kolekce inkoustů UltraChrome určené k tvorbě kreativní grafiky pro poutače, umělecké dekorace a design interiérů, ve spolupráci s řadou partnerů pro oblast médií a RIP software.

Ke společnosti Epson se na stánku připojily i společnosti G3S, ColorGATE, COM2-C, Bamberger Kaliko, EFI, Caldera, Ergosoft a 3P. Tito odborní průmysloví partneři předvedli řadu kreativních aplikací v oblasti zobrazovací grafiky s využitím nejnovějších modelů inkoustových tiskáren Epson řady Stylus Pro: Epson Stylus Pro WT7900, Stylus Pro 7700, Stylus Pro 9700, Stylus Pro 9900 a Stylus Pro GS6000.

  • Grafika pro displeje: Společnost Epson prostřednictvím modelu Stylus Pro GS6000 a nového materiálu BioMedia demonstrovala ekologicky šetrnou produkci poutačů pro aplikace v interiérech i exteriérech. BioMedia jsou biologicky rozložitelné a recyklovatelné materiály vyráběné společností G3S. Podílejí se na vzhledu a trvanlivosti laminovaných fólií, biologicky se však rozloží do pěti let.
  • Design interiérů: Ve spolupráci se společnostmi Bamberger Kaliko GmbH, COM2-C a ColorGATE představila společnost Epson prostřednictvím modelu Stylus Pro GS6000 řešení k produkci individuálních svinovacích žaluzií.
  • Poutače: Společnosti Ergosoft a 3P využijí k ukázce výroby speciálních textilních nápisů, které mají lepší viditelnost na flexibilních, robustních a finančně výhodných materiálech, modely Stylus Pro 7700 a GS6000.Ukázku produkce bez využití chemie pomocí fólií na šablony, podložky a k flexotisku předvedla na tiskárně Stylus Pro 9900 společnost Filmgate 6 RIP z ColorGATE.
  • Prodejní poutače: Svůj nástroj RIP k tvorbě prodejních poutačů na médiích Epson (včetně MetallicProof Film) vhodný pro modely WT7900 a Stylus Pro 9700 předvedla společnost EFI. Bílý inkoust Epson Ultrachrome HDR používaný na průhledných nebo metalických fóliích vytvoří na médiu neprůhlednou základní vrstvu, a při tisku barevným inkoustem umožňuje dosáhnout vysokou sytost barev a rozlišení jako při tisku na papír. Při tisku na médium MetallicProof Film bez použití bílé základní vrstvy lze dosáhnout metalických barev, např. zlaté a bronzové, ale i modré, červené, zelené apod., což u materiálů pro prodejní poutače umožňuje vytvořit mnohem kreativnější designy.
  • Řešení pracovního toku výroby Společnost Caldera prostřednictvím modelu Stylus Pro GS6000 tiskla na plátno Epson GS a předvedla své řešení work-flow ve výrobě. Toto partnerství nabízí sjednocení bodových barev a simulaci výstupu v reálném čase pro řešení work-flow plně vybavené velkoformátové výroby.

Claes Jeppsson, Head of sales EMEA, ProGraphics ze společnosti Epson Europe, říká: „Firmy se zájmem o tvorbu materiálů, které vyniknou, si z naší přehlídky na veletrhu FESPA odnesly několik skvělých nápadů a tipů. Spolu s našimi partnery jsme jim na nejlepších inkoustových tiskárnách na trhu předvedli, kam lze posunout hranice kreativity v oblasti grafiky, umělecké dekorace a designu interiéru.“

Témata článku: Epson, Epson Stylus, R.I.P., Tiskárny inkoustové, Work, Flow, Velkoformátové tiskárny

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5