Společnost AirMagnet uvádí na trh přelomové bezpečnostní řešení pro bezdrátové sítě

AirMagnet StreetWISE je rodina softwarových bezpečnostních produktů vyvinutých pro firemní prostředí. StreetWISE zabezpečí firemní notebooky s bezdrátovým rozhraním, ať již je uživatelé vezmou kamkoliv a ochrání je před nebezpečnými bezdrátovými činnostmi a chováním jejich uživatelů.

Software StreetWISE umožňuje nastavení striktních bezpečnostních pravidel pro všechny druhy bezdrátového připojení, čímž ochrání běžného uživatele notebooku před chybami, které mohou notebook a data na něm ohrozit. Můžete vnutit používání pouze zabezpečených přístupových bodů, či jim třeba povolit připojování jen k těm vybraným. Software také zabraňuje běžným chybám uživatelů jako je ad hoc spojení, využití bridge a další.

 

Jde o jediné robustní firemní řešení, které se brání i proti neznalostem a omylům uživatelů a narozdíl od běžných řešení se nedá obejít koncovými uživateli. Vyhnete se tak problémům, kdy neznalí uživatelé zabezpečení vypnou a ohrozí firemní data připojením k nezabezpečení síti.

 

AirMagnet StreetWISE se dodává ve třech různých verzích, vhodných pro rozdílné firemní potřeby. Základní verze označená jen StreetWISE umožňuje vytvářet politiky a manuálně instalovat software na notebooky koncových uživatelů. Pokročilý StreetWISE Central umožňuje administrátorovi správu a kontrolu z centrálního serveru. Výhodou je jednodušší nasazení na velkém množství stanic. Freeware verze StreetWISE Personal je určena i běžným uživatelům. Nabízí jim kompletní kontrolu nad nastavením bezpečnostních politik na vlastním či sdíleném notebooku.

 

Podle Gartneru bude v roce 2008 cca 41 mil. zaměstnanců firem po celém světě aspoň jeden den v týdnu vzdáleně pracovat z domova. Zatímco notebooky byly všeobecně přijaty pro snadnost jejich používání, s nárůstem jejich bezdrátových schopností roste i možnost kompromitace firemních dat na těchto strojích.

 

V ČR řešení AirMagnet dodává společnost BLUECOM..

Více informací na www.airmagnet.cz

Témata článku: Software, Notebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?